Okan Buruk Eleştirilen Hedefinde

Galatasaray’ın Beşiktaş’ta deplasmanda 3 1 yenilip de şampiyonluk yolunda önemli bir darbe aldığı maçın ardından eleştirilen hedefinde Okan Buruk vardı. Sarı kırmızılı camianın teknik direktörü oyunu iyi okuyamadığı, takımına zamanında müdahale edemediği ve Şenol Güneş’in hamlelerine cevap veremediği gerekçesi ile sarı kırmızılı taraftarlar tarafından eleştirildi.

Okan Buruk

Sosyal Medyada Çok Eleştirildi

Sarı kırmızılı taraftarlara ait bir platform olan ve son zamanlarda Galatasaraylıların en popüler forumu haline gelen Galatasaray Sözlük‘te maç sırasında ve maçın ardından Okan Buruk’a yönelik çok ciddi eleştiriler vardı. Maç oynandığı sırada pek çok Galatasaray Sözlük yazarı, maçın 1 1’e gelmesinin ardından oyun üstünlüğünün Beşiktaş’a geçtiğini ve oyuna müdahale edilmesi gerektiğini yazdı. Beşiktaş Galatasaray karşılaşmasının ilk yarısı boyunca Sergio Oliveira ve D. Mertens’in de çok etkisi oldukları ve özellikle de savunma anlamında Galatasaray’ı zor durumlara soktukları hem sosyal medyada hem de Galatasaray Sözlük’te çok dile getirilmişti.

Beşiktaş Galatasaray maçının devre arasında Okan Buruk değişiklik yapmadı ve Galatasaray takımı aynı ilk 11 ile sahaya çıktı. Maçın ikinci yarısında Beşiktaş çok daha etkili bir oyunlar başladı maça ve ikinci devrenin ilk düdüğünden itibaren de Galatasaray kalesinde çok ciddi bir baskı kurdu siyah beyazlı ekip. Bu baskı karşısında Galatasaray’ın fazla dayanamayacağı ve gol yiyeceği de yine sıkça dile getirildi bu mecralarda ve ilginçtir, ilk devrenin en çok eleştirilen ismi olan Sergio Oliveira’nın hatası sonrası Galatasaray takımı kalesinde ikinci golü gördü ve golün hemen ardından da Galatasaray takımı iki oyuncu birden değiştirerek Sergio Oliveira ve D. Mertens’i oyundan çıkardı.

Bu değişikliğin ardından Galatasaray taraftarı Okan Buruk’u daha çok eleştirmeye başladı ve mademki bu iki oyuncunun aksadığını gördü neden devrede değiştirmedi ve golün yenmesini bekledi diye yorumlar yapıldı.

Okan Buruk Basın Toplantısında Cevap Verdi

Maç sonunda basın toplantısında konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, yedikleri ikinci golden önce oyuncu değişikliği yapmayı planladıkları belirtirken, “Sergio Oliveira ve Dries Mertens’i oyundan çıkartmayı düşünüyordum. Oraya iki dirençli oyuncu almayı düşünüyordum. Ona yetişemeden bireysel bir hatayla gol yedik. Oyuncuları 55. dakikada kulübe çağırdık ama yetişemedik. Oyuncularım hata yapacak. Bu bir hata oyunu. Bu zamana kadar çok fazla iyi iş yaptılar. Bundan sonra da yapacaklar. Oyuncularımın hepsine güveniyorum.” dedi.

Hala 3 puan önde oldukları vurgusunu yapan Okan Hoca, sezon başında eğer bize son 5 maça 3 puan önde gireceksiniz denseydi hiçbir Galatasaraylının bundan bir şikayeti olmazdı, haliyle bu avantajı kullanacağız ve şampiyon olacağız diye konuştu. Maç sonunda Okan Buruk’a eleştiriler kadar destek mesajları vardı.

Galatasaray’ın maçtan sonra 1 gün izin yapacağı ve 3 Mayıs Çarşamba günü yapacağı antrenmanı da taraftara açmayı planladığı öğrenildi.