Aslan Antrenmanı Seyirciye Açıyor

Derbi maçında Beşiktaş’a deplasmanda 3 – 1 mağlup olarak ağır bir yara alan Aslan, bugünkü antrenmanı seyircisine açmaya karar verdi. Galatasaraylı taraftarlar bugün isterlerse ücretsiz olarak takımın antrenmanını tribünlerden izleyip takıma destek olabilecekler.

Aslan Yaraları Sarmak İstiyor

Spor Toto Süper Lig’in lideri olan ve şampiyonluk için Fenerbahçe ile çekişen Galatasaray takımı Beşiktaş deplasmanında galip gelseydi hemen hemen herkes onların şampiyonluğunu ilan edeceği görüşündeydi ama Galatasaray üstelik de son derece silik bir oyunla rakibine 3 – 1 mağlup oldu. Beraberliğin de işine yaradığı bir maçta alınan bu mağlubiyet ve kötü oyun Galatasaray camiasında moralleri bir hayli bozmuş durumda. Bu durumu bir an önce düzeltip ligde önünde kalan 5 maça konsantre olmak isteyen Aslan bu sebeple oyuncularını seyircisi ile buluşturmayı planlıyor.

Galatasaray 32. haftası geride kalan Spor Toto Süper Lig’de 30 maç sonunda 70 puanla liderlik koltuğunda otuyor. Lig ikincisi Fenerbahçe ise yine 10 maç sonunda 67 puanda. Galatasaray’ı sahasında 3 – 1 mağlup ederek puanını 65’e çıkaran Beşiktaş da aslında bir anlamda şampiyonluk için iddialı duruma geldi ve siyah beyazlı camianın matematiksel olarak şampiyonluk şansı var ne var ki onlar kalan 5 haftada hem Galatasaray’ın hem de Fenerbahçe’nin hata yapmasını beklemek zorundalar şampiyona olabilmek için ve iki takımın birden kalan haftalarda ciddi puan kayıpları yapmasına pek ihtimal verilmiyor.

Bir ilginç nokta ise ligin son haftasında Galatasaray’ın sahasında Fenerbahçe’yi konuk edecek olması. Yani her iki takım da kalan maçlarını kazanırsa son hafta Galatasaray’ın sahasında adeta lig finali oynanacak. Bu sene ligde ikili averaj kuralı geçerli olduğundan ilk maçta rakibini deplasmanda 3 – 0 yenen Galatasaray ikili averajda oldukça avantajlı durumda. Puan eşitliği durumunda Fenerbahçe’nin şampiyon olabilmesi için Galatasaray’ı deplasmanda 4 0 yenmesi gerekiyor ligin son maçında. Aslan, kalan 5 maçta Fenerbahçe maçına kadar 4 galibiyet alması halinde son maçta şampiyonluğu kazanacağından neredeyse tamamen emin durumda.

aslan

Seyirci Tam Destek Verecek

Galatasaray seyircisinin bu kararı mutlulukla karşıladığı ve taraftar gruplarının antrenmana gitmek için aralarında organize oldukları sosyal medyada göze çarpmakta. Ligde kalan 5 maçın her birinin bir final niteliğinde olduğu göz önüne alındığında Aslan eğer şampiyon olmak istiyorsa Beşiktaş maçını hemen geride bırakmak zorunda. Derbi maçında alınan mağlubiyetin oyuncuların özgüvenine kötü etki edebileceğini hesaba katan teknik heyet bu durumun hemen atlatılabilmesi için böyle bir karar aldı öğrenildiğine göre. Okan Hoca ve ekibi, seyircinin oyunculara derbi maçını unutturacağı ve onlara güvendiklerini göstereceği böyle bir organizasyonun şampiyonluk yolunda kilit bir hamle olacağı fikrinde.

Bu zaman kadar taraftara açık pek çok antrenman yapan Galatasaray takımında oyuncular da her zaman bu etkinliklerden memnun ayrılmıştı.