Beşiktaş Aslan Avında

Dün iki büyük takımı karşı karşıya getiren dev derbide gülen taraf 3 – 1’lik skor ve ezici bir oyunun sonrasında ev sahibi Beşiktaş takımı oldu. Siyah beyazlı takım 1 0 geriye düştüğü maçta duran top golü ile devre arasına 1 – 1 ile girdi. Devreden çok iyi dönen Beşiktaş, ikinci yarının ilk dakikalarından itibaren Galatasaray kalesini adete ablukaya aldı ve Sergio Oliveira’nın kaybettiği topun ardından Beşiktaş bu hatayı değerlendirdi ve skoru 2 1 yaptı. Beraberliği yakalamak isteyen Galatasaray’ın çabaları boşa çıktı ve Beşiktaş son dakikalarda golcüsü Aboubakar ile farkı ikiye çıkararak maçı 3 – 1 kazandı.

Beşiktaş

Beşiktaş Galibiyeti Hak Etti

Maç sonunda herkes maçın hakkının bu skor olduğu konusunda hemfikirdi. Oyun aslında Galatasaray’ın istediği gibi başlamıştı. Beşiktaş topa hakim olsa da pozisyon üretemiyor, Galatasaray ise zaman aman baskı ile topu kazanıyor ve sakin oynuyordu. Bu pozisyonlardan birince Arjantinli yıldız M. Icardi, M. Rashica’nın sağdan kestiği yerden pası tek vuruşla gole çevirdi. Golden sonra Beşiktaş baskı kurmak istese de pek pozisyon üretemedi ama duran toptan gelen gol sonrası oyun tamamen Beşiktaş’ın hakimiyetine geçti.

İkinci devrede maçı tek kaleye çeviren Beşiktaş, Sergio Oliveira’nın kaptırdığı top sonrası ikinci golü buldu. Bu golden sonra Galatasaray riskleri alsa da pek fazla pozisyon üretemedi ve son dakikada Aboubakar nefis bir vuruşla skoru belirledi. Beşiktaş, çok hak ettiği bir galibiyetle ayrıldı derbiden.

İki Hocanın Açıklamaları

Maçın kaybeden tarafı olan Galatasaray‘ın teknik adamı Okan Buruk maç sonu basın toplantısında maçı şöyle değerlendirdi; ”Oyun iyi başladık, golü de bulduk. Devamında doğru çıkışları yapabilsek, ikinci golü bulma şansı da olabilirdi. Bizim için maçın geri dönüş noktası yediğimiz korner golü. Ondan sonra Beşiktaşlı futbolcuların sahalarında seyircileriyle birlikte performansları daha yukarı gitti. Daha dirençli bir oyun ortaya koydular. Biz de burada kendi yeteneklerimizin altında işler yaptık.” diye konuştu, şampiyonluk konusunda da fikirlerini belirten Okan Buruk; ”Ligde 5 hafta kala 3 puan önde olan takımın hocasıyım. Şampiyonluğa en yakın olan takım biziz. Belki 4 maç üst üste kazandığımızda şampiyon ulaşacak takım da biziz. Bu anlamda rahatım. Aynı geçen hafta nasıl düşünüyorsam bu hafta da aynı düşünüyorum. Üzerimizde baskı yok. Bundan sonraki 4 maçımızı kazanıp, şampiyonluğa yürüyeceğiz.” dedi.

Gecenin kazananı olan Şenol Güneş ise; ”Geriden çıkarken çok basit top kayıpları yapmamamız lazım. Bunu aşabilsek çok daha iyi olacak. Hırsla akıllı oynamayı bazen karıştırıyoruz. Kanatlardan çok güzel ortaların gol olmasını isterdim. Kalan 4 maçı kazandığımızda gelecek adına iyi işler yapacağız. Hala üçüncüyüz ve gerideyiz. Oyunumuzu oynayacağız. Tüm oyuncularıma ve taraftarlara teşekkür ediyorum. Bugün takımın hepsi savaştı. Derbiden 3 puanla ayrıldığımız için mutluyuz.” sözleri ile maçı değerlendirdi.