Dünya Kupası 3 Aralık Programı

Katar 2022 Dünya Kupası’nda dün oynana maçların ardından grup maçlarının hepsi tamamlandı ve üst tura çıkıp son 16’ya kalan takımlarla Dünya Kupası’ndan elenen tüm takımlar belli oldu. Dünya Kupası’nda 3 Aralık itibarı ile artık son 16 maçları başlıyor ki pek çoklarına göre asıl Dünya Kupası şimdi başlayacak.

3 Aralık Son 16 Maçları

Dünya Kupası 3 Aralık Cumartesi günü 2 önemli maça sahne olacak.

Hollanda – Abd: Hollanda A grubundaydı ve beklenildiği gibi A grubunu lider tamamlayarak son 16’ya kaldı. ABD ise beklenenden kötü başladığı grup maçlarında sonradan toparlandı ve İngiltere’nin ardından grup ikincisi olarak üst tura kaldı.

3 Aralık

Hollanda kendisini turnuvanın favorilerinden biri olarak görüyor ve teknik ekip verdiği demeçlerde bunu açık açık vurgulamaktan da çekilmiyor. Yine de otoriteler pek o görüşte değiller. Hollanda geçmiş Dünya Kupalarına hem fantastik hücum hattıyla damga vurmuş bir takım. Katar 2022 Dünya Kupası’nda ise hücumdan çok savunma oyuncuları ile dikkat çekiyor Portakalllar. Hollanda kendi iddia ettiği gibi finale kadar gidebilir mi bilinmez, ve açıkçası bu oldukça da zor. Çünkü Dünya Kupası’nın formatı gereği artık kura çekimi vs. Olmayacağından Hollanda’nın finale gidebilmesi için karşılaşıp da elemesi gereken muhtemel rakipler çoktan belli. Hollanda, bugün Türkiye saati ile 18.00’de başlayacak maçta ABD karşısında turun net favorisi durumunda ama yorumcuların onların Katar 2022 Dünya Kupası’na çeyrek finalde veda edeceği görüşünde.

Arjantin – Avustralya: Lionel Messsi sebebiyle turnuvanın en büyük şampiyonluk adayı olan dahası dünyadaki pek çok futbolseverin de yine Messi sebebiyle desteklediği Arjantin, Avustralya önünde net favori. Lionel Messi önderliğindeki Arjantin, turnuvaya şok bir Suudi Arabistan mağlubiyeti ile başlamış olsa da sonraki maçlarda yüksek hücum gücünü sahaya yansıtmayı başardı. Suudi Arabistan’a 2 1 yenilen Arjantin, sonraki iki maçında önce Meksika’yı 2 0 sonra da aynı skorla Polonya’yı yendi. Grubundaki 3 maçta sadece 1 gol yiyen Tangocular ayrıca toplamda 5 gol atmış olsalar da pozisyon üretmekte pek de zorlanmadılar. Bu akşam Türkiye saati ile 22.00’da Avustralya karşısına çıkacak Arjantin’in maçı fazla zorlanmadan kazanması bekleniyor. Ayrıca Lionel Messi’den de gol bekleyen Arjantin taraftarı şampiyonlukla beraber yıldız oyuncudan gol krallığı da istiyor.

Kazananlar Birbirleriyle Eşleşecek

Dünya Kupası‘nın formatı gereği ikinci tur eşleşmeleri de dahil olmak üzere artık kura yok. Yani her takımın finale gideceği yoldaki muhtemelen rakipleri artık belli. 3 aralık Cumartesi, yani bugün oynanacak maçların ardından tur atlayan iki takım çeyrek finalde birbirlerinin rakibi olacaklar. Yani tahminler tutarsa çeyrek finalde Hollanda – Arjantin karşılaşması izleyeceğiz ve tek maç eleme usulüne göre karşı karşıya gelecek bu iki takımdan biri yarı finale çıkmış olacak.