Dünya Kupası 1 Aralık Programı

Katar 2022 Dünya Kupası 1 Aralık programında E ve F gruplarının son maçları oynanacak ve gün sonunda E ve F gruplarından çıkan takımlar ile bunları eşleşmeleri belli olacak. Maçlar öncesinde her iki grupta da üst turu garantileyen her hangi bir takımın bulunmaması bu geceyi daha anlamlı hale getiriyor; ancak aynı nedenden dolayı takımlar temkinli bir oyun anlayışını benimseyebilirler, bu sebeple maçların zevkli hale getirecek olan şey erken bir gol. Bu arada artık grupların üçüncü maçları oynanacağı için aynı gruptaki takımların maçları aynı saatte başlayacak.

Dünya Kupası 1 Aralık

Dünya Kupası 1 Aralık E Grubu Programı

Katar 2022 Dünya Kupası 1 Aralık tarihli E grubu maçları bugünün son maçları olacak ve her iki maç da Türkiye saati ile akşam saat 22.00’da başlayacak.

Japonya – İspanya: Bu maç öncesinde İspanya 4 puanla lider ve ciddi bir avantaja sahip, Japonya ise 3 puanla ikinci sırada. Fakat beraberlik sadece İspanya’nın işine yarayacak çünkü grubun diğer maçında Almanya, Kosta Rika karşısında net favori ve Almanlar kazandığında bu maç beraber biterse Japonya ile Almanya’nın puanı eşitlenip genel averaja bakılacak. Bu durumda da Almanya’nın 2 farklı galibiyeti üst tur için onlara yetecek. O sebeple Japonya sahaya kazanmak için çıkmak zorunda. Beraberlik ise İspanya’yı sadece gruptan çıkarmaz aynı zamanda grup lideri de yapar.

Kosta Rika – Almanya: Bugünün en zevkli maçı bu maç olabilir. Kosta Rika kazanırsa diğer maçların skorlarından bağımsız olarak direkt üst tura çıkar, maç berabere biterse diğer maçta İspanya’nın galibiyeti halinde Kosta Rika yine üst tura çıkar. Fakat Almanya üst turu istiyorsa maçı hem kazanmak hem de fark atmak zorunda çünkü şu an Almanya ikili averajda Japonya’nın gerisinde. Almanya çok farklı kazanabilirse diğer maçla hiç ilgilenmeden süt tura kalabilir ama bunun için Almanlara 8 farklı bir galibiyet gerekiyor. İspanya’nın kazanması durumunda ise Almanya’ya sadece galibiyet yetecek.

1 Aralık F Grubu Programı

2022 Dünya Kupası 1 Aralık tarihli F grubu maçlarının başlama saati Türkiye saati ile 18.00 olacak.

Hırvatistan – Belçika: Beraberlik Hırvatistan’ı üst tura taşımaya yeter, dahası diğer maçta Fas, büyük ihtimalle iddiası kalmayan Kanada’yı yeneceğinden turnuvanın sürpriz adayı olarak gösterilen Belçika gruplardan çıkamaz ve evine döner. Bunun için Belçika’nın maçı kazanmaktan başka çaresi yok çünkü diğer maçta iddiasız Kanada karşısında Fas mutlak favori. Günün en çekişmeli maçı bu maç, Belçika kazanmak zorunda.

Kanada – Fas: Fas kazanırsa diğer maçın skoruna bakmadan direkt üst tura kalacak, farklı kazanması halinde yine diğer maça bakmak zorunda kalmadan liderliği de almış olacak. Kanada’nın ise hiçbir iddiası yok. Fas farklı bir galibiyet kovalayacaktır.