Dünya Kupası 2 Aralık Programı

Katar 2022 Dünya Kupası 2 Aralık Cuma günü oynanacak olan 4 karşılaşmanın ardından grup maçlarını tamamlamış olacak ve son 16 eşleşmelerinin hepsi tamamlanacak.

Dünya Kupası 2 Aralık G Grubu Maçları

Katar 2022 Dünya Kupası 2 Aralık programında oynanacak olan G grubu maçları Türkiye saati ile 22.00’da başlayacak, grubun her iki maçı da aynı saate oynanacak.

Sırbistan – İsviçre: İsviçre’ye gruptan çıkmak için çok büyük ihtimalle beraberlik de yetecek ama tabii beraberliğin yetmesi için Brezilya’nın Kamerun’a kaybetmemesi gerekiyor. Diğer yandan Sırbistan kazanırsa onların da çıkma şansı var, fakat yine Brezilya’nın galip gelmesi gerekiyor. Bu maçta her iki takım da kazanmak için sahaya çıkıp bir gözlerini ise Brezilya maçına çevirecek ve Sambacıların Afrika temsilcisi Kamerun’u yenmesini bekleyecekler.

Kamerun – Brezilya: Brezilya maçı kazanırsa ya da berabere kalırsa grubu lider bitirmeyi garantileyecek. Kamerun ise gruptan çıkmak istiyorsa kazanmak zorunda ama bu da kesin olarak gruptan çıkabilecekleri anlamını taşımıyor. Çünkü grubun diğer maçında eğer İsviçre Sırbistan’ı yenerse Kamerun kazansa da 2022 Dünya Kupası’na veda etmek zorunda kalacak. Brezilya ise bu maçı kaybetse bile gruptan diğer maçın skoruna göre yine lider çıkabilir. Bu gurubun ikincisi H grubunun lideri ile eşleşeceğinden ve muhtemelen de Portekiz o grupta lider olacağından Brezilya son 16’ya lider gidip görece daha kolay bir takımla son 16’da karşılaşmak isteyecektir. Kamerun’un maçta çok şansı yok.

Dünya Kupası H Grubu Maçları

Katar 2022 Dünya Kupası 2 Aralık programında oynanacak olan G grubu maçları Türkiye saati ile 18.00’da başlayacak ve tıpkı diğer grupta olduğu gibi bu grubun her iki maçı da aynı saate oynanacak.

Dünya kupası 2 Aralık

Güney Kore – Portekiz: Portekiz de tıpkı Belçika gibi turnuvanın gizli favorilerinden biri olarak gösteriliyordu Dünya Kupası öncesinde. Ama onlar Belçika’nın yaptığı hataya düşmedi ve işi ilk iki maçta bitirdi. Averajını da +3 yapan Portekiz grupta kendisi ile aynı puana gelme ihtimali olan tek takım Gana’ya bu anlamda da 3 fark attı. Liderliği neredeyse garantilemiş olan Portekiz maçların sonucu ne olursa olsun üst tura çıkmayı zaten garantiledi. Ama yine de Cristiano Ronaldo ve arkadaşları bu maçtan mutlaka puan alıp grup lideri olmayı isteyeceklerdir. Çünkü ikinci olmaları halinde çok çok büyük bir ihtimalle son 16 turunda onları Brezilya bekliyor olacak.

Gana – Uruguay: Uruguay’ın iki maç sonunda sadece 1 puanı olsa da gruptan çıkmak konusunda ciddi bir şansları var. Uruguay bugün Gana’yı yenerse, grubun diğer maçında Güney Kore Portekiz’in yense dahi Uruguay’ın o maçtaki Güney Kore galibiyetine kıyasla +3 averaj elde etmesi onları gruptan çıkaracak. Bununla birlikte Portekiz, Brezilya korkusu sebebiyle Güney Kore’ye yenilmeyecektir. O durumda da averaj hesabına gerek olmaksızın kazanması halinde direkt üst tura çıkacak Uruguay.