Dünya Kupası 30 Kasım Programı

2022 Katar Dünya Kupası 30 Kasım gününde bizlere 4 önemli maç sunuyor. Bu maçların ardından C ve D gruplarında da maçlar tamamlanmış olacak. Maçların ardından üst tura çıkan takımlarla birlikte üst tur eşleşmeleri de belli olacak. C grubunun birincisi D grubu ikincisi ile, D grubu birincisi ise C grubu ikincisi ile eşleşecek. Dün oynanan maçların ardından ise A ve B gruplarından üst tura yükselen takımlar ve eşleşmeler belli oldu. Hollanda – ABD ile, İngiltere ise Senegal ile eşleşmiş oldu.

Dünya Kupası 30 Kasım C Grubu Maçları

Messili Arjantin 2022 Dünya Kupası’na sürpriz bir mağlubiyetle başlasa da sonrasında Meksika!’yı yendi ve bugün sahaya liderlik için çıkacak ama kaybetmeleri halinde elenme ihtimalleri de var. Dolayısıyla bugün futbolseverlerin gözü yine Arjantin’de olacak.

Suudi Arabistan – Meksika: Meksika kazanırsa gruptan çıkma şansı var, ama Arjantin’in de onlara yardım etmesi gerekebilir. Arjantin ve Meksika aynı anda kazanırlarsa genel averaja göre Meksika’nın Polonya’yı geçme ihtimali var ama her şey maçlar sırasında belli olacak. Suudi Arabistan kazanır ise direkt gruptan çıkar, Arjantin Polonya maçına bakmak zorunda kalmaz ama maçın favorisi Meksika.

Arjantin – Polonya: Arjantin mutlaka kazanmak zorunda, beraberlik halinde bambaşka hesaplar gündeme gelecek ama zaten ikinci olarak gruptan çıkmak demek çok büyük ihtimalle Fransa ile eşleşmek anlamına gelecek. Arjantin bunu istemeyecektir. Arjantin Polonya karşısında maçın net olarak favorisi. Ve kapalı kapılar ardından Arjantin’in bu maçı çıkış maçı olarak gördüğü ve iyi bir oyunla 3 puan almak istedikleri konuşuluyor. Fakat maçın favorisi Arjantin olsa da Polonya’nın derdi başka. Eğer Polonya farklı mağlup olmazsa Meksika, Suudi Arabistan’ı yense bile yine de Polonya gruptan çıkacak.

30 Kasım D Grubu Maçları

Fransa’nın ikide iki yaparak liderliği garantilediği gruptaki büyün heyecan ikincinin kim olacağına dair. Fransa’nın hem puanı hem de averajı onu lider yapmaya yetecek gibi durduğundan Fransa Tunus karşısında rotasyona gidebilir. Bu durum da grubu daha ilginç bir hale getiriyor.

Dünya Kupası 30 Kasım

Tunus – Fransa: Grup lideri Fransa işi zaten ilk iki maçta bitirdi. Tunus karşısına derin bir rotasyonla çıkıp sakatlık ve kart cezası gibi durumların önüne geçmek isteyebilirler. Ayrıca yorgunluk olmaması için de takımı dinlendirebilir Fransa. Bu durumda bir Tunus galibiyeti sürpriz olmaz ama bu Tunus’a yetmeyecektir. Kendisi kazanıp diğer maçta da Avustralya kazanmasın diye beklemek zorunda Tunus.

Avustralya – Danimarka: Danimarka turnuvaya iddialı gelse de işler pek istedikleri gibi gitmedi. Bugün kazansalar bile gruptaki işini iki maçta bitirip bugün muhtemelen çok da önemsemeyeceği bir maçta Fransa’nın Tunus’u yenmesini beklemek zorunda Danimarka. Diğer yandan Avustralya kazanırsa gruptan büyük ihtimalle ikinci olarak çıkacak. Bu sebeple onlar da en az Danimarka kadar istiyorlar galibiyeti.