Dünya Kupası 29 Kasım Programı

Katar 2022 Dünya Kupası’nda tüm gruplarda ikinci maçlar tamamlandı. Katar 2022 Dünya Kupası 29 Kasım programı ile grupların son maçlarına başlayacak ve belirsizliğin hala devam ettiği gruplarda da üst tura çıkan takımlarla 2022 Katar Dünya Kupası’na veda eden takımlar belli olacak. 29 Kasım programında üçüncü maçların oynanacağı gruplar A ve B grupları.

Dünya Kupası 29 Kasım

Dünya Kupası 29 Kasım A Grubu Maçları

Grupların üçüncü maçları oynandığı için artık maçlar aynı saatlerde başlayacak. Bu bağlamda bugünün ilk maçları A grubu maçları olacak ve A grubundaki her iki maç da saat 18.00’de başlayacak.

Ekvador – Senegal: Turnuvaya Katar galibiyeti ile başlayan Ekvador ile Hollanda mağlubiyeti ile başlayan Senegal bu akşam tam anlamıyla bir final maçına çıkacaklar. Kazanacak takım, diğer maçın skoruna bakılmaksızın direkt süt tura kalırken Ekvador bu maç öncesinde beraberlik avantajına da sahip durumda. Senegal ise üst turu istiyorsa mutlaka kazanmak zorunda. Bu anlamda grubun diğer maçında her ne kadar şampiyonluk adaylarından Hollanda sahaya çıkıyor olsa da bu maç ondan çok daha dikkat çekici bir maç.

Hollanda – Katar: Ev sahibi Katar, ikide sıfır yaparak bu maç öncesinde turnuvaya veda etmiş durumda ve Hollanda karşısında sahaya sadece prestij için çıkacaklar. Hollanda ise beraberlik de kendisine yetiyor olsa da işi şansa bırakmadan grup lideri olarak üst tura çıkmayı hedefliyor. Hollanda fazla zorlanmadan kazanacaktır ki zaten grubun dikkat çeken maçı da bu değil Senegal ve Ekvador maçı olacak.

Dünya Kupası B Grubu Maçları

Tıpkı A grubu maçları gibi B grubundaki iki maç da birbiriyle aynı saatte oynanacak. Üst tura çıkan ve turnuva dışında kalan takımların ikinci maçlar sonrasında hala belli olmadığı B grubunda bu geceki maçlarının başlama saati ise 22.00 olacak.

İran – ABD: Tıpkı A grubunda olduğu gibi B grubunda da bir final maçı var. İran ve ABD’yi karşı karşıya getiren maçta kazanan takım çok büyük ihtimalle bir süt tura çıkacak. Çünkü grubun diğer maçında İngiltere karşısında Galler’in hemen hemen hiç şansı yok. O sebeple İngiltere gruptan lider çıkarken bu maçın galibi ise grup ikincisi olacaktır. Beraberlik durumunda ise İran üst tura çıkacak.

Galler – İngiltere: grubun favori takımı olan İngiltere’nin gruptan çıkmayı iki maç sonunda garantilemesi bekleniyordu aslında ama İngiltere ilk maçında İran’ı 2022 Dünya Kupası’nın şimdiye kadarki en gollü maçı sonucunda 6 2 yendikten sonra ABD önündeki tutuk oyunu ile hayal kırıklığı yarattı ve işi garantilemeyi son maça bıraktı. İngiltere ile Galler arasında çok ciddi bir güç farkı var ve İngiltere maçı kazanması halinde grup lideri olarak bir üst tura çıkacaktır. Ancak matematiksel olarak grupta Galler’in de şansı devam ediyor.