Dünya Kupası 28 Kasım Programı

Dünya Kupası grup aşamasında pek çok grup ikinci maçlarını geride bıraktı ve üst tura çıkan takımlar yavaş yavaş belli olmaya başladı. Dünya Kupası 28 Kasım programında da bu kez G ve H gruplarının maçları tamamlanacak ve böylelikle bütün gruplarda ikinci maçlar tamamlanmış olacak, turnuvaya veda eden ve üst tura kalan takımların da bazıları netleşecek.

Dünya Kupası 28 Kasım

Dünya Kupası 28 Kasım G Grubu Maçları

Kamerun – Sırbistan: Dünya Kupası 28 Kasım maçlarından olan bu maçta iki puansız takım karşı karşıya gelecek ve nihayet biri, belki de ikisi puanla tanışacak. Olası bir galibiyet iki takım için de çok önemli çünkü diğer maçta lider Brezilya, İsviçre’yi de mağlup ederek gruptan çıkmayı iki maç sonunda garantileyecektir. Haliyle 3 puanlı İsviçre karşısında avantaj elde edebilmek için bu maçta takımlar galibiyet isteyeceklerdir. Grubun son maçında Kamerun, gruptan çıkmayı muhtemelen garantilemiş Brezilya’yı mağlup etmeyi planlarken Sırbistan da buna karşılık bu maçı kazanıp, sonrasında da İsviçre karşısında bir anlamda kendi göbeğini kendisi kesmeyi deneyecek. Brezilya karşısında çıkacak olan İsviçre ise elbette bu maçtan beraberlik umuyor.

Brezilya – İsviçre: Turnuvanın en büyük favorilerinden biri olan Brezilya, şu ana kadar ortaya koyduğu oyunla turnuvanın en iyi futbolunu oynayan takım olarak gösteriliyor. Brezilya bu maçın da net olarak favorisi ve maçı kazanması halinde de grup lideri olarak bir üst tura çıkmayı ikinci maç sonunda garantileyecek. İsviçre ise ilk maçta 3 puan alsa da bu maçtan puansız ayrılırsa grubun son maçında Sırbistan ile karşılaşacak. Bugün grubun diğer maçında alınacak skora göre İsviçre son maçta mutlak galibiyet için sahaya çıkmak zorunda kalabilir. O sebeple bu maçta Brezilya’da puan koparmayı deneyecektir İsviçre. Galibiyet fazla iddialı bir beklenti olsa da kompakt bir savunma ile İsviçre bir beraberlik alabilirse grubun son maçında beraberlik yetecektir İsviçre’ye.

28 Kasım H Grubu Maçları

Güney Kore – Gana: Dünya Kupası 28 Kasım programında H grubunun ilk maçında Güney Kore ile Gana karşı karşıya gelecek. Gana ilk maçta iyi bir oyunun ve çekişmeli bir mücadelenin sonrasında Portekiz’e 3 2 mağlup olmuş ve ilk maçta puan çıkaramamıştı. Güney Kore ise Uruguay ile turnuvanın en sıkıcı maçlarından birini oynamış ve maç 0 0 bitmişti. Bu maçı Gana kazanırsa gruptan çıkmak için son maçta beraberlik onlara yetecektir çünkü Uruguay takımı Portekiz karşısında muhtemelen kaybedecek.

Portekiz – Uruguay: Turnuvanın gizli favorilerinden Portekiz ilk maçta Gana karşısında zorlansa da maçı 3 2 kazanmayı başarmıştı. İkinci maçta Uruguay karşısına çıkan Portekiz, Ronaldo önderliğinde galip gelerek üçüncü maçlar öncesinde grup liderliğini garantilemek istiyor. Beraberlik halinde ise Portekiz’in son maçta Güney Kore karşısında kaybetmemesi gerekecek.