Dünya Kupası 27 Kasım Programı

Dünya Kupası bütün hızıyla devam ediyor, favoriler yavaş yavaş formalarını yakalayıp bize zevkli maçlar izletmeye başladılar artık. Dünya Kupası 27 Kasım programında da yine Belçika gibi gizli favorilerden biri sahaya çıkarken İspanya ile de Almanya kozlarını paylaşacak.

27 Kasım E grubu Maçları

İlk maçta Japonya’yı yenerek grubu bambaşka bir hale getiren Japonya sayesinde bugün oynanacak olan İspanya Almanya maçı tam bir final havasına döndü. Olur da Almanya, İspanya karşısında mağlup olursa 2022 Dünya Kupası Almanlar için bitme tehlikesi ile karşı karşıya, tabii bunun matematiksel olarak kesinleşmesi için Japonya’nın Kosta Rika’dan puan alması gerekiyor.

Japonya – Kosta Rika: İlk maçta Almanya’yı üstelik de 1 0 geriden gelip 2 1 yenmeyi başaran Japonya çok önemli bir galibiyete imza atarken sadece grubun değil tüm turnuvanın en önemli sürprizlerinden birini gerçekleştirdi ve grubu da oldukça karıştırdı. Kosta Rika ise ilk maçında İspanya karşısında adeta bozguna uğramıştı ve maçı 7 0 kaybederek Katar 2022 Dünya Kupası’nın şimdiye kadarki en farklı mağlubiyetini almıştı. Ama bu mağlubiyete rağmen bugün Japonya karşısında galip gelirse umutlarını son maça taşıyacak gruptan çıkabilmek için.

İspanya – Almanya: İlk maçta Kosta Rika’yı 7 0 ile bozguna uğratarak turnuvanın en önemli favorilerinden biri olduğunu herkese bir kez daha hatırlatan İspanya, bugün Almanya’yı mağlup ederse son maç öncesinde gruptan çıkmayı kesin olarak garantileyecek. Tabii bir de işin Almanya tarafı var; Almanlar kaybederlerse 2022 Katar Dünya Kupası onlar için kabusa dönebilir. Ve maçın favorisi olarak da İspanyollar gösteriliyor, çünkü Almanya takımı Japonya önünde çok kötü sinyaller vermişti. İspanya Almanya mücadelesi 27 Kasım programının kapanış maçı olacak.

27 Kasım

F Grubu Maçları

Belçika – Fas: Belçika pek çoklarına göre bu turnuvanın gizli favorilerinden biri. Yani 2022 Dünya Kupası’nın Belçika kazanırsa bu kimse için sürpriz sayılmayacak. Belçika grubunun ilk maçında Kanada’yı 1 0 ile geçmeyi başardı ama açıkçası herkes onlardan daha net bir oyun ve skor bekliyordu. Kanada önünde pek zorlanmadılar aslında savunmada ama hocumda da beklenen yaratıcılık ve pozisyon zenginliğinden çok uzak bir görüntü sergilediler. Fas ise ilk maçında Hırvatistan ile golsüz berabere kalıp 1 puanda start vermişti 2022 Dünya Kupası‘na. Maçın favorisi Belçika olsa da Belçika beklenildiği kadar iyi olmadığını gösterdi ve Fas’ın iştahını kabarttı açıkçası.

Hırvatistan – Kanada: İlk maçında Fas ile berabere kalan Hırvatistan ile Belçika’ya 1 0 yenilen Kanada’nın karşı karşıya geleceği maçta kazanan taraf gruptan çıkmak için işi son maça bırakacak ve dahası grubun kaderini kendi eline almış olacak. Maçın favorisi olarak Hırvatistan gösteriliyor ki bu durumda Kanada takımı için Katar 2022 Dünya Kupası son bulmuş olacak.