Dünya Kupası 26 Kasım Programı

Katar 2022 Dünya Kupası 26 Kasım Cumartesi günü C ve D gruplarında oynanacak olan toplam dört maçla devam edecek. Bugün oynanacak bu dört maçın ardından turnuvanın C ve D gruplarında ikinci maçlar tamamlanmış olacak ve yüksek ihtimalle gruplardan çıkacak takımlar belli olacak, tabii turnuvaya kesin olarak veda edecek takımlar da yine bugünkü maçların tamamlanmasıyla, bu gruplar özelnde elbette, belli olabilir. Bu anlamda apayrı bir heyecan taşıyacak olan cumartesi gününün maç programı şöyle;

26 Kasım C Grubu Maçları

Dünya Kupası 26 Kasım programında Lione Messili Arjantin çok kritik bir maça çıkacak. Kupanın en büyük favorisi olarak gösterilen Tangocular eğer 3 puan alamazlarsa Dünya Kupaları tarihinin en büyük hayal kırıklıklarından birini yaşayabilir ve yaşatabilirler.

Polonya – Suudi Arabistan: İlk maçta Meksika ile 0 0 berabere kalıp Katar 2022 Dünya Kupası‘na 1 puanla merhaba diyen Polonya ile ilk maçta turnuvanın en büyük sürprizine imza atarak favori Arjantin’i, üstelik de 1 0 geriden gelip 2 1 mağlup etmeyi başaran Suudi Arabistan’ı karşı karşıya getirecek mücadele hayli ilginç olacak. Suudi Arabistan, Arjantin önünde oynadığı oyun ve aldığı galibiyetle büyük takdir toplasa da bunun yanıltıcı olduğunu düşünenler de var. Bugün Suudi Arabistan için bu anlamda önemli bir sınav olacak ve olurda kazanırlarsa gruptan kesin olarak çıkmayı garantileyecekler.

Arjantin – Meksika: İlk maçta ummadığı bir mağlubiyet alarak büyük hayal kırıklığı yaratan Arjantin, bu maçta ilk maçın yaralarını sarmak ve bu turnuvanın favorisi olduğunu herkese göstermek istiyor. Her ne kadar ilk maçtaki tutuk görüntüsü soru işaretleri yaratsa da bu maç Arjantin için adeta bir ölüm kalım maçı ve Meksika’nın bu şartlar altında Arjantin karşısında direnmesi pek mümkün görünmüyor. Meksika ilk maçta 1 puan alsa da bu maçı puansız kapatacak ve işi son oynayacağı Suudi Arabistan maçına bırakacaktır.

26 Kasım

D Grubu Maçları

D grubu turnuvanın en büyük şampiyonluk adaylarından Fransa’nın grubu. Fransa ikinci maçta gruptan çıkmayı garantileyecektir, diğer takımlar ikincilik mücadelesinde üçüncü maçlarla devam edeceklerdir.

Tunus – Avustralya: İlk maçta Fransa karşısında ağır bir yenilgi alan Avustralya eğer iddiasını sürdürmek istiyorsa 1 puanlı rakibinin alt etmek zorunda. Ortada bir maç ve beraberliğe açık.

Fransa – Danimarka: Fransa’nın grubu domine etmesi bekleniyordu ki zaten ilk maçtan da bunu başardı Fransa ve Avustralya’yı 4 golle uğurladı. Danimarka karşısında işleri bu kadar kolay olmayacak olsa da yine de istediğini alan taraf Fransa olacaktır. Danimarka aslında ilk maçta Tunus ile berabere kalarak fırsat tepti. O maçı alıp son maçta da Avustralya’yı yenerek gruptan çıkabilirlerdi. Şimdi son maçta Fransa’nın Tunus karşısında ciddi oynamasını beklemek zorunda kalacaklar.