Katar 2022 Dünya Kupası Grupları – 2

Katar 2022 Dünya Kupası gruplarını incelediğimiz ilk yazımızda sekiz gruptan ilk dört tanesini konuşmuştuk. Bu yazı da da kalan dört grubu ele alıyoruz. 2022 Katar Dünya Kupası’nda grup maçları başladı ve açıkçası çok büyük sürprizler de geldi. Grubunun favorisi olarak gösterilen L. Messili Arjantin, kendisi adına Dünya Kupası’nın açılışında Suudi Arabistan’a mağlup olmaktan kurtulamadı. Haliyle tüm otoriteler tahminlerini biraz daha minimalize etmeye başladılar çünkü böylesi bir sonucu kimse beklemiyordu. İşte kalan gruplar ve değerlendirmelerimiz;

KATAR 2022 Son Dört Grup

E GRUBU: Kosta Rika – Almanya – Japonya – İspanya

Almanya ve İspanya elbette ki üst tur için grubun en büyük adayları. Japonya bir sürpriz kovalayacaktır, Kosta Rika için ise kimse hiçbir şans tanımıyor. Daha önceden Dünya Kupası kazanmış iki takım Almanya ve İspanya’nın aynı grupta yer almaları hayli ilginç oldu. İspanya eski günlerine dönmek istiyor, Almanya da alışılan makine görüntüsünden uzak olsa da grubun favorisi konumunda. Yine de kimse bu iki şampiyona 2022 Katar Dünya Kupası için final şansı tanımıyor.

F GRUBU: Belçika – Kanada – Hırvatistan – Fas

Belçika turnuvanın gizli favorilerinden biri hatta onlar için artık gizli kelimesi bile kullanılmıyor. Senelerdir gittiği her turnuvada gizli favori olarak gösterilen Belçika gerçekten de çok potansiyelli bir kadroya sahipti yıllardır ama hep tecrübesizliklerinin kurbanı oldular. Şimdi ise artık olgunlar ve alt jenerasyondan da hala iyi oyuncular gelmeye devam ediyor. Belçika gerçekten de çok güçlü bir rakip ve turnuva boyunca ne yaparlar bilinmez ama grubu lider olarak bitireceklerini rahatça iddia edebiliriz. Gruptan Belçika ile birlikte çıkabilecek ikinci takım ise Fas ya da Hırvatistan olacaklar. Hırvatlar da eski güçlerinden uzaklar. Haliyle grup ikinciliği için net bir takım söylemek zor ama Kanada’ya hiç şans tanınmıyor.

G GRUBU: Brezilya – İsviçre – Sırbistan – Kamerun

Bir yerde Dünya kupası varsa kadrosu ne olursa olsun favoriler arasında Brezilya da mutlaka vardır. İsviçre ve Kamerun Brezilya ile beraber gruptan çıkma mücadelesi verecekler ama Brezilya’nın çıkması neredeyse kesin. Kamerun, Afrika kıtasının en renkli takımlarından biri ve bu turnuvada da gruptan çıkabilecekleri düşünülüyor. Tabii ki bu grupta spot ışıkları Brezilya ve Neymar’ın üzerinde olacak.

katar 2022

Ronaldo En Çok Konuşulan İsim

H GRUBU: Gana – Güney Kore – Portekiz – Uruguay

H grubund atakımlar değil de tek bir oyuncu konuşuluyor; Cristiano Ronaldo. Dünya tarihinin en iyi oyuncularından olan Ronaldo için Katar 2022 son Dünya Kupası olacak ancak Ronaldo bununla değil de kulübü Mnahcester United ile arasındaki sorunlarla konuşuluyor. Bu tartımşalara rağmen Portekiz ve Uruguay gruptan çıkacaklardır. Sonrasında nereye kadar gidebilecekleri ise merak konusu.