Dünya Kupası 23 Kasım Programı

Katar 2022 Dünya Kupası büyük tartışmalar eşliğinde başladı ve büyük sürprizlerle de devam ediyor. Bugün yani 23 Kasım tarihinde de birbirinden önemli 4 karşılaşma var. Özellikle Almanya ve İspanya gibi iki devi, iki eski şampiyonu buluşturan E grubunda bir sürpriz gelip gelmeyeceği büyük bir merak konusu. Günün diğer maçlarında ise F grubu takımları sahne alacak. Grup favorisi Belçika bazılarına göre turnuvanın da sürprizlerinden biri ve gizli favori. Bu anlamda Belçika’nın performansı da merakla bekleniyor ve bugün bu merak kısmen giderilmiş olacak.

Dünya Kupası

Dünya Kupası E Grubu Maçları

Almanya – Japonya: Almanya elbette ki eski günlerinden uzak. Bir dönem dünya futbolunu domine eden Almanlar o günlere dönmenin hayalini kursalar da bir dönem Brezilya’ya 7 attıkları zamanlar artık mazide kaldı. Dünya Kupası eleme maçlarında da öyle büyük bir dominasyon ortaya koyamayan takım 2022 Katar’da turnuvanın favorileri arasında gösterilmiyor. Japonya ise her zaman Dünya Kupası turnuvalarına renk katmış bir takım. Hem seyircisi hem sahada bitmek bilmeyen mücadele ve enerjileri ile kupaların aranan takımı olan Japonya elbette ki Almanya karşısında fazla şans tanınmayan bir takım. Ama Japonya’nın Almanya’nın işlerini çok zorlaştıracaklarını söylemek yanlış olmaz. Favori Almanya olsa da zor bir maç bekliyor Almanları.

İspanya – Kosta Rika: İngiltere İran maçının bir benzeri bekleniyor bu maçta da. İspanya da aslında tıpkı Almanya gibi mazisinden uzak bir takım. Yine de Kosta Rika, kupanın en zayıf ekipleri arasında görülüyor. Ama bu turnuva oldukça kısır geçer bir turnuva ve şimdiye kadar İngiltere ve Fransa’yı saymazsak gol yollarında etkili bir takım göze çarpmadı. Tabii İngiltere ve Fransa’nın rakiplerinin görece zayıf olduklarını da unutmamak gerekiyor. O maçlara benzer bir senaryo görmek tüm futbolseverlerin arzusu çünkü gerçekten de gol konusunda beklentilerin altında bir turnuva izliyor futbolseverler. Favori elbette ki Fransa.

F Grubu Maçları

Fas – Hırvatistan: İki takım da kapalı kutu olarak görülüyor ancak bir gerçek var. Bu grubun net favorisi Belçika. İlk maçına grubun zayıf halkası olarak gözüken Kanada karşısında çıkacak olan takım muhtemelen maçı kazanacak ve liderliği de alacak. Haliyle Belçika’nın çıkacağı grupta bir üst tur için tek bir bilet kalıyor geriye. Ve bu maçtan bir takım galip ayrılırsa gruptan çıkma konusunda ciddi avantaj elde edecek o takım. Haliyle iki takım kazanmak istedikleri kadar kaybetmeyi de isteyeceklerdir ki bu da risk almalarına engel olabilir ve bizler sıkıcı bir maç seyredebiliriz.

Belçika – Kanada: Turnuvanın süpriz favorisi pek çoklarına göre Belçika. Uzun senelerdir potansiyeli övülen takım artık olgun ve altın jenerasyon da son turnuvasını oynayacak belki de. Maçın da grubun da net favorisi Belçika, Kanada’nın pek şansı yok.