Dünya Kupası 24 Kasım Programı

Katar 2022 Dünya Kupası 24 Kasım Perşembe günü 2 grupta oynanacak toplam 4 maçla devam edecek. Turnuvanın favorilerinden Brezilya’nın da sahneye çıkacağı bugünde diğer önemli olay ise Ronaldo’nun 2022 Katar Dünya Kupası’nda ilk maçına çıkacak olması.

Dünya Kupası 24 Kasım G Grubu Maçları

İsviçre – Kamerun: Afrika takımları her zaman Dünya Kupalarına renk katmış takımlardır. Ancak Afrika ülkeleri arasında Dünya Kupalarında en çok iz bırakan takım kim diye düşünülse kuşkusuz ki herkesin aklına Kamerun gelir. Seyircisi, formaları, oyuncuları, gol şovlarıyla Kamerun takımı Dünya Kupasının adeta sembollerinden biri. Bu bağlamda bugüne kadar pek de parlak geçmeyen Dünya kupası bugün G grubunun maçlarıyla biraz renkli hale gelebilir. Çünkü hem Kamerun hem de Brezilya sahneye çıkacak. İsviçre Kamerun maçının net bir favorisi öngörülmese de otoriteler İsviçre’nin bir adım önde olduğu görüşünde. Yine de maç üç skora da açık.

Brezilya – Sırbistan: Dünya Kupası dendiğinde akla gelen ilk takım şüphesiz ki Latin Amerika ülkesi Brezilya. Bu zamana kadar Dünbya Kupası’nı en çok kazanan ülke olan Brezilya Katar 2022’nin de favorisi ve ayrıca Katar 2022 Dünya Kupası 24 Kasım programının da en çok merak edilen maçı bu maç olacak, hatta maçta dünya genelinde bu turnuva özelinde izlenme rekorunun da kırılması bekleniyor. Brezilya sadece bu maçın değil, turnuvanın da ağır favorilerinden biri. Sırbistan için biraz formalite maçı denebilir bu maça, hiç kimse hatta muhtemelen kendileri bile bu maçta kendilerine şans tanımıyordur. Turnuvanın gollü maçlarından biri olmaya aday maç, aynı zamanda şu ana kadar olan maçlar arasında en zevklisi de olabilir. Brezilya rahat galip gelecektir.

Dünya Kupası 24

H Grubu Maçları

Uruguay – Güney Kore: Bir zamanlar Dünya Kupası dendiğinde insanların aklına Brezilya’dan önce Uruguay gelirdi. Hatta şöyle meşhur bir söz de vardır; ”Diğer ülkelerin tarihi, Uruguay’ın ise futbolcu vardır.” Uruguay takımı elbette ki bu turnuvanın favorilerinden biri değil ama tıpkı Gana gibi onlar da Dünya Kupalarının olmazsa olmaz takımlarından biri. Maçın favorisi Uruguay demek yanlış olmaz ancak Güney Kore de tempolu, mücadeleci oyunu ile maça renk katacaktır. Ülkemizde Galatasaray forması giyen Fernando Muslera da Uruguay kadrosunda yer alıyor ve Muslera muhtemelen sahaya yedekler arasında çıkacak.

Portekiz – Gana: Bu Dünya Kupası aynı zamanda dünya futbol tarihinin en önemli oyuncuları arasında gösterilen Lioenel Messi ile Cristiano Ronaldo’nun da muhtemelen son Dünya Kupası olacak. Lionel Messi’nin büyük hayal kırıklığı ile başladığı turnuvada bugün de sahada Ronaldo’yu izleyeceğiz. Ronaldolu Portekiz takımı turnuvanın gizli favorileri arasında gösteriliyor ve bugün de Gana karşısına favori olarak çıkıyorlar. Portekiz’in hücum hattı çok iyi olsa da savunması ile ilgili endişeler var. Gana ise fizik gücüyle üstünlük kurmaya çalışacaktır.