Dünya Kupası 25 Kasım Programı

Katar 2022 Dünya Kupası 25 Kasım Cuma günü 2 grupta oynanacak toplam 4 maçla devam edecek. Turnuvanın A ve B gruplarında ikinci maçlar bugünkü programın ardından tamamlanacak ve belki de bir süt tura çıkan bazı takımlar bugünkü maçların ardından belli olacak. Bu anlamda apayrı bir heyecan taşıyacak olan günde maç programı şöyle;

Dünya Kupası 25 Kasım A Grubu Maçları

Dünya kupası açılış maçında Ekvador’a karşı 2 0 kaybeden ev sahibi katar eğer bugün oynayacağı maçı kaybederse ev sahibi olarak Dünya Kupası’na veda etmiş olacak.

Katar – Senegal: Katar ev sahibi olmanın kontenjanı ile 2022 Dünya Kupası’nda yer alsa da Ekvador karşısında oynadığı ilk maçta net olarak gösterdi ki çok zayıf bir ekip ve grupta pek şansı yok. Ekvador karşısında ortaya hemen hemen hiçbir şey koyamayan takımın Senegel karşısında da pek şansı bulunmuyor. Oynadığı ilk maçta Hollanda’ya mağlup olan Senegal takımı ise eğer turnuvaya devam etmek istiyorsa bu maçı mutlaka kazanmak zorunda ve tüm gruplarda ilk maçlar tamamlandıktan sonra görüldü ki maç kazanmaya ihtiyaç duyan bir takımın karşılaşmak isteyeceği iki üç rakipten birisi kesinlikle Katar. Bu maçın favorisi Afrika temsilcisi Senegal ve bu maç Katar için 2022 Dünya Kupası’na veda maçı olacak. Son maçta Katar Hollanda karşısına formalite maçı için çıkacak ve o maçı da Hollanda rahat şekilde kazanıp o maçla gruptan çıkmayı garantileyecektir.

Hollanda – Ekvador: Hollanda ilk maçta Senegal’i yenmişti ki zaten Hollanda bu turnuvaya oldukça iddialı geldi. Bu maçta alacağı sonuç aslında pek de önemli değil çünkü son maçta Katar ile karşılaşacak olan Portakallar o maçı mutlak suretle kazanacaklardır zaten. O sebeple bu maçta çok da zorlamayacaktır kendisini Hollanda ve beraberliğe razı olacaktır. Ekvador ise kazanırsa gruptan çıkar ama onların da işi muhtemelen son maça kalacaktır çünkü Hollanda bu maçı kaybetmez. Dolayısıyla grubun son maçında Senegal ve Ekvador arasında bir final izleyeceğiz gruptan çıkma adına.

25 Kasım B Grubu Maçları

Galler – İran: İran, İngiltere karşısında adeta dağılmış ve maçı 6 2 kaybetmişti. Gruptan İngiltere’nin çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor ve İngiltere ile beraber gruptan çıkacak takımın İngiltere’den puan alacak takım olduğu düşünülüyor. Bu anlamda İran bu treni kaçırdı. Galler karşısında da favori Galler ama eğer bu maçı Galler kazanamazsa büyük ihtimalle onlar da gruptan çıkamayacaklardır.

Dünya Kupası 25

İngiltere – ABD: İngiltere ilk maçta İran’ı 6 2 ile geçip ne derece iddialı olduğunu zaten gösterdi. Bu maçta da favori net olarak İngiltere. ABD ise ilk maçta Galler ile berabere kalmıştı, bu maçta alacakları bir beraberlik onların çok işine gelir çünkü son maçlarda Galler İngiltere ile karşılaşırken ABD ise İran’ı rahat geçecektir.