Dünya Kupası 10 Aralık Maçları

Katar 2022 Dünya Kupası 10 Aralık tarihinde oynanacak iki maçın ardından çeyrek final maçlarını tamamlayacak ve yarı finale yükselen iki takım daha belli olacak. Dün oynana maçların ardından Hollanda ve Brezilya kupaya çeyrek finalde veda ederken Arjantin ve Hırvatistan yarı finalde birbirlerinin rakibi olmuşlardı. Dünkü büyük Brezilya sürprizinin ardından gözler bugün oynanacak olan maçlara çevrildi.

Dünya Kupası 10 Aralık Programının İlk Maçı; Fas – Portekiz

Brezilya’nın vedası aynı zamanda Neymar’ın vedası anlamına geliyordu. Bu sene Ballon D’Or ödülünü kazanan Karim Benzama’nın sakatlığı sebebiyle Dünya Kupası’nın kaçırmasının ardından kupanın dört büyük yıldızı olarak Arjantin’den Lionel Messi, Fransa’dan Kylian Mbappe, Brezilya’dan Neymar ve Portekiz’den de Cristiano Ronaldo göze çarpıyordu. Dün Brezilya’nın penaltı atışları sonrasında Hırvatistan’a elenmesi ile bu dörtlüden Neymar, 2022 Dünya Kupası’na havlu atmış oldu. Bu anlamda bugün de Kylian Mbappe ve Crisriano Ronaldo‘yu izleyecek futbolseveler.

Dünya Kupası 9 Aralık programında Fas ve Portekiz Türkiye saati ile 18.00’da karşı karşıya gelecekler. Son 16 turunda, Portekiz, İsviçre’yi farklı mağlup ederken Cristiano Ronaldo yedekler arasında yer almış ve bu durum pek çok tartışmayı gündeme getirmişti. Pek çok yorumcu Portekiz’in artık Crsitiano Ronaldo olmadan daha iyi bir takım olduğunu söylemiş, Ronaldo’nun de yedek kaldığı için rahatsız olduğuna dair pek çok haber çıkmıştı. Maç sırasında Ronaldo’nun eşi de sitem dolu bir mesaj paylaşmıştı sosyal medyadan. Fakat son 16 maçından sonra yapılan açıklamalarda Ronaldo’nun takım arkadaşlarını motive etmek için uğraştığından bahsedilmiş, bu dedikoduların asılsız olduğu söylenmişti. Bu anlamda bugün Fas karşısında Cristiano Ronaldo’nun sahada olup olmayacağı ciddi bir merak konusu.

Portekiz, Fas karşısında favori oalrak gösterilse de Fas da buraya kadar gelirken çok tehlikeli bir takım olduğunu defalarca kez gösterdi. Gruptan lider çıkan ve bunu yaparken 7 puan toplayan Afrika temsilcisi, grup aşamasında bu turnuvada 7 puan toplayabilen 3 takımdan biri oldu. Diğer tüm takımlar 6 veyaz daha az puanla grubu tamamladılar. Ayrıca son 16 turunda da İspanya’yı elemeyi başaran Fas, 2022 Dünya Kupası’nda henüz mağlubiyet yüzü görmedi.

Dünya kupası 10 aralık

Günün Büyük Kapışması; İngiltere – Fransa

Günün diğer büyük çeyrek final mücadelesi ise adeta bir final havasında geçecek olan İngiltere Fransa maçı. Fransa şu an, Brezilya’nın da elenmesinin ardından, bu kupanın Arjantin ile beraber en büyük favorisi konumunda. İngiltere ise ortaya koyduğu performansla nasıl bir ekol olduğunu gösterdi. Grup maçlarında 6 puanı geçebilen 3 takım vardı ve bu takımlardan biri de İngiltere oldu. Pek çok yorumcuya göre eğer İngilizler bu turu geçebilirse kupanın 1 numaralı favorisi olurlar. Bu anlamda İngilizlerin iddialarını ispatlamak için harika bir sınav bu ama maçın favorisi Fransa olarak gösteriliyor.