Başkent Derbisinin Kazananı Ankara Olsun

Süper Lig 23. hafta mücadelelerinde yarın Başkent derbisinde Ankaragücü – Gençlerbirliği arasında gerçekleşecek maç hakkında yapılan açıklamalar ‘’Derbinin kazananı Ankara olsun.’’ noktasında birleşti.

Süper Lig ekiplerinden Ankaragücü ile Gençlerbirliği yarın Eryaman Stadyumu’nda karşı karşıya gelecek. Müsabaka, Ali Şansalan’ın çalacağı düdük ile saat 16:00’da başlayacak. Başkent’in teknik adamları maç ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Gönlüm Ankaragücü’nden Yana

Ankaragücü’nün eski hocası Hakan Kutlu, Başkent derbisi ile ilgili yaptığı açıklamalarda “2 takımında gönül ister ki Ankara’nın iki güzide ekibi üst sıralara oynasın. Hayatımın büyük bölümünü Ankaragücü’nde geçirdim. Gönlüm onların kazanmasından yana. Galibiyete daha fazla ihtiyacı var.” ifadelerine yer verdi.

Derbinin Favorisi Olmaz

Gençlerbirliği eski teknik adamı Erkan Sözeri, kıyasıya geçecek mücadele ile ilgili “Derbide 2 tarafı da kazanma odaklı düşünebiliriz. Derbinin favorisi olmaz. Gençlerbirliği cephesinden baktığınız zaman kazandığında lig için çok rahatlayacağı bir ortam oluşacak. Ankaragücü cephesinden kazandığı zaman kazanma alışkanlığını devam ettirecek. Hem de Gençlerbirliği’nin yanına kendini yukarı atacak. Bu derbilerde bugüne kadar hiçbir olay olmamıştır. Reşit Akçay kendi oyun sistemini ve oyun felsefesini takımına yansıttığını görüyoruz. Kendi kadrosunun kapasitesini en maksimum düzeyde kullanarak oynayan bir Ankaragücü var. Gençlerbirliği’nde ise Stancu’nun sakatlanması takıma biraz zarar verdi. Hamza hoca geldiğinden beri iyi futbol oynayan bir takım var. En az hata kim yaparsa o takımın kazanır.” açıklamalarını yaptı.

Ankaragücü’nün Daha Fazla İhtiyacı Var

Daha önce hem Gençlerbirliği hem de Ankaragücü’nü çalıştıran teknik adam Samet Aybaba, maç ile ilgili “Ankaragücü’nde hızlı bir çıkış başladı. Fenerbahçe galibiyeti onlara çok moral verdi. Gençlerbirliği de Alanya maçıyla moral buldu. İki takımda duygusal hem de hazırlanma anlamında üst düzeyde. Ankaragücü keşke transferi sezon başı yapsaydı. Küme düşme potasına girildiğinde pek bir şeyi kalmıyor. Ankaragücü için taraftar önemli. Deplasmanda olunca yeterli sayıda taraftarı olmayacak. Gençlerbirliği’nin kalitesi de iyi. Kazanan daha ileri gidecektir. Ankaragücü’nün daha fazla ihtiyacı var. Kazanan bir adım öne geçer.” değerlendirmelerinde bulundu.