Gençlerbirliği’ne Sefa Yılmaz’dan Kötü Haber

Süper Lig’de son hafta deplasmanda aldığı Aytemiz Alanyaspor galibiyetiyle dikkatleri üzerine çeken Gençlerbirliği’nde Sefa Yılmaz’dan gelen kötü haber teknik heyetin canını sıktı. Alanyaspor karşılaşmasında sakatlanarak oyundan çıkan yetenekli kanat oyuncusunun 6 ila 8 hafta arasında sahalardan uzak kalacağı belirtildi.

Süper Lig’in köklü ekiplerinden birisi olan Gençlerbirliği’nde Sefa Yılmaz’dan gelen sakatlık haberinin şoku yaşanıyor. 22. Haftada Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasında sakatlık geçiren futbolcunun sağ ayak bileğinde çoklu bağ yaralanması ve kemik iliği ödemi tespit edildiği açıklandı. Ayrıca Sefa Yılmaz’ın sahalardan 6 ila 8 hafta arası uzak kalacağı da belirtildi.

Gençlerbirliği tarafından yapılan resmi açıklamanın tam metni şu şekilde:

“Hafta sonu oynadığımız Aytemiz Alanyaspor maçının ilk yarısında sağ ayak bileğinde meydana gelen yaralanma sonrası oyuna devam edemeyen futbolcumuz Sefa Yılmaz’ın sponsor hastanemiz Acıbadem Ankara Hastanesinde yapılan MR incelemesi sonucunda, sağ ayak bileğinde çoklu bağ yaralanması, yoğun kanama ve eşlik eden kemik iliği ödemi tespit edilmiş olup sporcumuzun tedavisine sağlık ekibimiz tarafından başlanmıştır. Sefa Yılmaz’ın planlanan tedavi süreci doğrultusunda sahalara dönüşünün yaklaşık 6-8 hafta aralığında olması öngörülmektedir.”

Sezon başında Altınordu’dan transfer edilen Berlin doğumlu Türk futbolcu sezonun ilk yarısında pek fazla forma şansı bulamamış, ancak Süper Lig’in ikinci yarısıyla birlikte düzenli olarak 11’de oynamaya başlamıştı. 549 dakika sahada kalan ve 1 asist yapma başarısı gösteren sol kanat oyuncusu ayrıca takıma verdiği defansif katkıyla da ön plana çıkıyordu.

Gençlerbirliği’nden Kardeşlik Paylaşımı

Bu arada Ankara’da derbi heyecanı başladı. Ankara’nın iki köklü kulübü hafta sonu kozlarını paylaşacak. 23 Şubat Pazar saat 16.00’da oynanacak derbi maçı öncesi Gençlerbirliği Fair-Play ruhuna uygun bir paylaşımda bulundu.

Gençlerbirliği ve Ankaragücü tribünleri tarafından sevilen Muzaffer Güngör ve Eser Güngör kardeşler derbiyi konuşmak için bir araya geldi. Gençlerbirliği’nin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Ankara derbisini diğer derbilerden ayıran ne?” sorusuna Eser ‘kardeşlik’ Muzaffer de “birliktelik” yanıtını verdi.

Mücadelenin dostluk içerisinde geçmesi bekleniyor.