Avrupa Güreş Şampiyonası

Milli Güreşçimiz Avrupa Şampiyonu Oldu

İtalya’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası serbest stilde güreşçimiz Süleyman Karadeniz altın madalya kazandı ve Avrupa Şampiyonu oldu.  92 kilo kategorisinde güreşen Süleyman Karadeniz’in finalde rakibi İsviçreli güreşçi Samuel Scherrer’di ve güreşçimiz rakibini 3-0 yenerek altın madalyanın sahibi oldu. Milli Güreşçimiz Süleyman Karadeniz’in aldığı bu altın madalya ve Avrupa Şampiyonu oluşu ülkemizde sevinçle karşıladı.

2020 Avrupa Güreş Şampiyonasında Süleyman Karadeniz’in kazandığı bu altın madalya Türkiye’nin şampiyonada kazandığı ilk altın madalya olmasıyla beraber tek altın madalya olarak da kaldı. Şampiyonada serbest stil kategorisi 72 kiloda güreşen güreşçimiz Soner Demirtaş da bronz madalya  kazandı. Soner Demirtaş’ın da rakibi Macar Murad Kuramagomedov’du ve rakibini 5-0 mağlup etti.

Mansur Yavaş’tan Tebrik Mesajı

Avrupa Güreş Şampiyonasında ülkemize altın madalyayı getiren Milli Güreşçimiz Süleyman Karadeniz Ankara Spor Kulübü ASKİ Spor Kulübünün sporcusudur. Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş da milli güreşçimizi ülkemize kazandırdığı bu gurur verici başarısı ile ilgili tebrik mesajı yayınladı. Mansur Yavaş mesajında Süleyman Karadeniz’i üstün başarısı ile ilgili tebrik ederek hem ülkemizi hem de Ankara’yı gururlandırdığı için teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.