Geçmişe Değil Geleceğe Bakıyoruz

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, kulüp için fazla mesai harcadıklarının altını çizerek ” Biz, 300 milyon borcu bulunan bir kulübü devir aldık. Tabii bu biraz arma sevdası, biraz da cesaret. Cesaret olmadan hiç bir iş yapılamaz. Geçmişe değil geleceğe bakıyoruz.” dedi.

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, yaklaşık 3.5 ay önce göreve geldiklerini belirterek kulüp için efor sarf ettiklerini vurguladı. Başkan Fatih Mert, son 15 yıl dönemsel olarak yöneticilik yaptığını belirterek “Yönetimdeki arkadaşlarımla sürekli çalışıyoruz. Ankaragücü’nün vizyonunu, görünümünü değiştirmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Biraz Arma Sevdası Biraz Da Cesaret

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, sarı lacivertli takım ile ilgili açıklamalarında “Asbaşkanlık, basın sözcülüğü yaptım. Şimdi kulüp başkanlığı nasip oldu. Biz, 300 milyon borcu bulunan bir kulübü devir aldık. Tabii bu biraz arma sevdası, biraz da cesaret. Cesaret olmadan hiç bir iş yapılamaz. Bize destek olacağını söyleyen kurumlar, insanlar, siyasiler ve 17 kişilik yönetimle işe koyulduk. 35 milyon lira sponsorluk olmak üzere, 95 milyon lira kaynak bulduk. ” değerlendirmelerinde bulundu.

Zorlu Görüşmeler Lehimize Sonuçlandı

Sarı lacivertli kulübün başkanı Mert, ifadelerinde ”Transfer yasağı, FIFA ve CAS’tan gelen cezalar vardı. Çok zorlu görüşmeler oldu ama bizim lehimize sonuçlandı. Transfer yasağını kaldırarak, ligde kalmayı düşünebilen ve iddialı bir takım kurduk. Şu anki kadromuz lige başlasaydı, sezonu 6. ya da 7. bitirebilirdik.” sözlerine yer verdi.

En Büyük Hayalimiz Takımı Ligde Tutmak

Başarılı Başkan Fatih Mert, yaptığı açıklamaları ”En büyük hayalimiz takımı ligde tutabilmek. Ankaragücü’nü her yerde temsil etmeye çalışıyoruz. Maçlardaki bayan taraf sayımız da artıyor. Artık geçmişe değil geleceğe bakmak zorundayız. Her yerde kendimizi, kulübümüzü anlatacağız. Taraftar sayısı, Türkiye’de sportif başarıya bağlı. İstanbul takımları bizim durumumuza düşse belki bin kişi bile gitmez. Biz, taraftar sayısında hiçbir zaman 8-9 binin altına düşmedik. 10-14 bin civarında taraftarımız maçımıza gelip destek veriyor.” sözleri ile sonuçlandırdı.