Başkent Derbisi

Başkent Derbisi Gençlerbirliği’nin

  1. hafta sonucu en çok merak edilen maçlardan biri Başkent Derbisi sonucuydu. Gençlerbirliği ile Ankaragücü arasında 23 Şubat Pazar günü (bugün) oynanan maçı 1-0 Gençlerbirliği kazandı. Gençlerbirliği kendi sahasında ve kendi seyircisi önünde oynamanın avantajını kullanarak Ankaragücü’nü yendi ve Ankaragücü’nün 4 maç olan yenilmezlik serisi de son buldu.

Maçın tek golünü ve Gençlerbirliği’ne galibiyeti getiren golü 74. Dakikada Giovanni Sio attı. Giovanni Sio’nun golü ile Gençlerbirliği maçı 1-0 galip bitirdi ve Süper Ligde puanını 27 puana yükseltti. Aldığı bu yenilgi ile Ankaragücü’nün puanı da 20 puan oldu.

Mustafa Reşit Akçay’ın İlk Yenilgisi

Ankaragücü’nün Gençlerbirliği’ne yenilmesi Ankaragücü’nün ligde küme düşme riski olan takımlar arasına girmesine neden oldu. Ligde son 4 maçtır başarılı sonuçlar alan ve 4 maçtır yenilmeyen Ankaragücü Başkent Derbisi sonucu aldığı yenilgi ile yenilmezlik serisini de bitirdi. Ankaragücü’nün yeni teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay da Gençlerbirliği yenilgisi ile Ankaragücü’nde ilk yenilgisini aldı. Mustafa Reşit Akçay maç ile ilgili olarak yaptığı açıklamada istedikleri futbolu oynayamadıklarını bundan sonraki maçlarda başarılı sonular alıp ligdeki mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.