2020 yılı

Ankaragücü’nden Yeni Destek Kampanyası

Corona virüsü 2020 yılı ilk aylarında dünyada ve Türkiye’de yayılmaya başladı. Türkiye’de 19 Mart tarihinde lig maçlarına covid 19 önlemleri kapsamında ara verilmişti. 12 Haziran’da başlayan lig maçlarının seyircisiz oynanması kararı futbol kulüplerinin ekonomik olarak sıkıntıya girmesine neden olmuştu. Bilet gelirleri ve maç reklam gelirleri futbol kulüplerinin en büyük gelir kaynağını oluşturuyor.

‘’Yanımızda Ol’’

Pandemi öncesi maddi sıkıntılar ile mücadele eden Ankaragücü maçların ertelenmesi ve başlayan maçların da seyircisiz oynanması ile daha büyük maddi sıkıntıya sürüklendi. Ankaragücü Başkanı Fatih Mert ocak ayında kaldırdıkları transfer yasağının tekrar gündeme geleceğini açıkladı. Süper lig maçlarında aldığı başarısız sonuçlar ve yaşadığı puan kayıpları ile ligde kalma mücadelesi verirken finansal zorlukları da çözmeye çalışıyor. Ankaragücü kulübü ‘’Hatıra Bilet’’ satışı yaparak gelir etmeye çalışırken son bir kampanya daha düzenledi.

‘’Yanımızda Ol’’ adı verilen kampanya SMS ile destek sağlayan bir kampanya oldu. Cep telefonu operatörlerinden ‘’Yanımızda Ol’’ yazılarak 1910’a SMS gönderilmesi ile Ankaragücü kulübüne destek olunabilecek. 1 SMS ile 10 TL bağış yapılabilecek. Ankaragücü kulübü bu kampanya ile taraftarlar ve iş dünyasından destek bekliyor.

Güncel Yazılar