Ankaragücü-Aytemiz Alanyaspor

Ankaragücü’nde Ümitler Tükeniyor

Süper Lig 30. Hafta maçı olan Ankaragücü-Aytemiz Alanyaspor karşılaşması Ankaragücü için kader maçıydı. Ankara ekibinin ligde kalma ihtimalinin olabilmesi için kritik maç olan bu karşılaşma Aytemiz Alanyaspor’un 4-1 galibiyeti ile sonuçlandı. Ankaragücü bu yenilgi ile 25 puan ile lig puan sıralamasında son sıradan kurtulamadı.

Başkent ekibinin aldığı bu yenilgi ligde kalma ümidini iyice azalttı. Ankaragücü kendi sahasında oynadığı Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasında penaltı hakkı kazandı ve penaltıyı gole çeviremedi. Başkent ekibinin teknik direktörü İbrahim Üzülmez Antalya ekibi karşısında aldıkları yenilgi karşısında üzgün olduklarını söyledi. İbrahim Üzülmez kaçırılan penaltının şanssızlık olduğunu ve bu penaltının gole dönmesi halinde maçın sonucunun farklı olabileceğini ifade etti.

İzmir Deplasmanına Hazırlık

Ankaragücü 4-1’lik yenilginin ardından tüm konsantrasyonunu 31. Hafta maçına çevirdi. Sarı lacivertli futbolcular 8 Temmuz Çarşamba günü 31. Hafta maçında deplasmanda Göztepe ile karşılaşacak. Ankaragücü takımı İzmir deplasmanına galibiyet ve 3 puan düşüncesiyle hazırlanmaya başladı. Göztepe karşılaşması Ankaragücü’nün ligde kalması için son şansı olabilir. İbrahim Üzülmez ve takımı ligde kalan 4 maçına odaklanıp yeni sezonda da Süper Ligde mücadele etmeyi hedefliyor.

Güncel Yazılar