Ankaragücü Trabzonspor’un Beki Peşinde

Bu sezon TFF 1.Lig’de takdire şayan bir performans sergileyerek dikkatleri üstüne çeken ve ligi lider olarak da tamamlayan Ankaragücü, gelecek sezon Süper Lig’de iddialı işler çıkartmayı hedefliyor. Sarı Lacivertli takımda bu bağlamda kadro güçlendirme çalışmaları aralıksız olarak devam ederken, sol bek bölgesine dair isimleri geçen oyuncuların ortak bir noktası daha bulunuyor. Bir dönem Trabzonspor’da forma giyen Marlon ve şu sıralar Bordo Mavili formayı terletmeye devam eden Tymoteusz Puchacz’ın Ankara ekibinin gündeminde olduğu iddia ediliyor.

Karadeniz’den İthal

Bu sezon TFF 1.Lig’de sergilediği başarılı performans sayesinde bir sezon aradan sonra tekrardan Süper Lig’e dönmeyi başaran Ankaragücü, gelecek sezon daha kalıcı olabilmek adına kadro çalışmalarına devam ediyor.

Sarı Lacivertli takım transfer penceresi resmen açılmamış olsa da bazı isimlerle kadrosunu güçlendirdiğini açıkladı. Bununla birlikte şu ana kadar transfer sürecinin en aktif takımının Ankaragücü olduğunu söylemek de pek mümkün değil.

Öte yandan takımın pek tabii pek çok oyuncuyla adı anılmaya devam ediliyor. Başkent temsilcisinin sol bek transferi yapmasına kesin gözüyle bakılırken gelecek sezon Sarı Lacivertli formayı giyecek oyuncunun geçmişinde Trabzonspor’un yer alması oldukça muhtemel.

Zira basında yer alan haberlere göre Ankaragücü, geçmişte Trabzon ekibinde oynayan Marlon ve şu an Trabzonspor forması giymeye devam eden Tymoteusz Puchacz ile ilgileniyor. Sarı Lacivertli ekibin gelecek sezon kadrosuna bu 2 isimden 1’ini katmasını mümkün gözüküyor.

Beklentileri Karşılayamadılar

Trabzonspor’un şampiyonluğunda pay sahibi olan Puchacz, Süper Lig’de kalmaya yakın. Devre arasında geldiği ve 13 maçta oynadığı Fırtına’dan ayrılan Polonyalı sol bek, kulübü U.Berlin’deki geleceğinin belirsiz olması nedeniyle teklifleri değerlendirmeye aldı. Polonya’yla Dünya Kupası’na gitmek isteyen ve düzenli oynayacağı bir kulüp arayan 23 yaşındaki savunmacıyla Ankaragücü ilgileniyor.

Bununla birlikte Puchacz’ın yaptığı etkinin eskilerin deyimiyle ehveni şer olduğunu dile getirmek mümkün. Zira Trabzon temsilcisi tüm sezon boyunca sol bekten ciddi sıkıntılar çekti ve bu bölgeyi durmadan yamalamak zorunda kaldı.

Polonyalı oyuncu kimi açılardan iyi işler çıkartsa da genel olarak beklentileri karşılamak konusunda eksik kaldı denilebilir. Bununla birlikte Trabzonspor’un yöneticilerinin ve teknik ekibinin beklentileri futbolseverler kadar yüksek miydi bunu da bilmek pek kolay değil.

Marlon ise Puchacz kadar dahi etki yaratamadan Trabzon temsilcisinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Bununla birlikte her iki oyuncunun da Ankaragücü’ne belirli ölçüde seviye katacağı konusunda kuşku yok.

Öte yandan Ankaragücü’nün savunma örgüsüne ne kadar önem verdiği de biliniyor. Nitekim sezonun bitmesiyle birlikte sözleşmesi de sona eren Sinan Osmanoğlu ile 1 yıl daha sözleşme uzatıldığı açıklandı ve tecrübeli oyuncu takımda kaldı.

Geçen sezon 33 kere Ankaragücü forması giyen Osmanoğlu, bu müsabakalarda 5 gol ve 3 asist gibi çok önemli bir gol katkısı sağlamıştı.