2019-2020 futbol

Ankaragücü-Medipol Başakşehir Maçı

Ankaragücü takımı 2019-2020 futbol sezonunda ligde kalma mücadelesi veriyor. Lig puan sıralamasında 24 puan ile 17. Sırada bulunan sarı lacivertli kulüp sondan 2. Sıradaki yeri ile ligden düşme tehlikesini yaşıyor. Ankaragücü ligden düşmemek için kalan maçlarında puan kaybı yaşamaması gerekiyor.

19 Haziran Cuma günü (bugün) 28. Haftanın ilk maçında başkent ekibi Medipol Başakşehir ile karşılaşacak. Eryaman Stadında oynanacak karşılaşma için teknik direktör Mustafa Reşit Akçay yönetiminde hazırlanan sarı lacivertli takımın tek hedefi bu maçtan 3 puan ile ayrılmak oldu.  Ankaragücü bugün oynayacağı maçtan kendisini ligde tutacak puanı almaya çalışırken Medipol Başakşehir de şampiyonluk iddiasını devam ettirecek bir maça çıkıyor. Süper ligin Trabzonspor’un ardından en güçlü şampiyonluk adayı Medipol Başakşehir Ankara deplasmanından 3 puan ile dönmeyi istiyor.

‘’Ligde Kalacağız’’

Ankaragücü Kulübü başkanı Fatih Mert ligde kalacaklarına dair inançlarının tam olduğunu söyleyerek zorlu bir yarışın içinde olduklarını belirtti. Fatih Mert kendilerinin ligde kalma isteğine karşılık rakiplerinin de puan isteği olduğunu hatırlatarak bu zorlu süreci atlatacaklarını ifade etti.

Güncel Yazılar