küresel salgın

Ankaragücü Kulübüne Ziyaret

Dünyada ve Türkiye’de küresel salgın olan corona virüsü futbol kulüplerinin bütçelerini de olumsuz etkiledi. Covid 19 sebebiyle 3 boyunca lig maçlarının oynanmaması ve 12 Haziran’da başlayan lig maçlarının da seyircisiz oynanması kulüplerin mali bakımdan zor günler geçirmesine neden oldu. Maç bilet gelirleri futbol kulüplerinin en büyük gelir kaynağı olmaktadır. Bilet gelir kaynağı kesilen futbol kulüplerinin ciddi bir mali krize girdiler. Corona virüsünün bu olumsuz etkisinden en çok zarar gören kulüplerden biri de Ankaragücü oldu.

Maddi olarak zor günler geçiren sarı lacivertli kulüp hatıra bilet basarak bu biletleri satmaya başladı. Ankara Büyükşehir belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da destek verdiği hatıra bilet kampanyasına son destek de Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik’ten geldi. Mustafa Çelik Ankaragücü Kulüp Başkanı Fatih Mert’i ziyaret ederek hatıra bileti aldı ve takıma başarı dileklerini iletti.

‘’Ankaragücü Maçlarını Yakından Takip Ediyorum’’

Ankara gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik Ankaragücü’nün Ankara’nın spor alanındaki simgesi ve köklü kulübü olduğunu vurgulayarak takımın maçlarını yakından takip ettiğini belirtti. Fatih Mert de Mustafa Çelik’e ziyareti ve aldığı hatıra bilet için teşekkürlerini iletti.

Güncel Yazılar