23 Nisan 1920

Ankara Kulüplerinden 23 Nisan Mesajı

Bu sene 23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. Açılış yılını kutluyoruz. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu sene covid 19 önlemleri sebebiyle kısıtlı olarak kutlansa da evlerde coşkuyla kutlanıyor. Süper Lig Ankara takımları Gençlerbirliği ve Ankaragücü de sosyal medya üzerinden 23 Nisan kutlama mesajları yayınladılar. TBMM’nin bulunduğu şehir ve başken Ankara olunca Ankara kulüplerinin 23 Nisan kutlamaları ayrı bir öneme sahip oluyor.

Gençlerbirliği ve Ankaragücü Mesajları

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav yayınlanan mesajda TBMM’nin açılışının 100. Yıldönümünü ve Çocuk Bayramını kutladığımız bugün de ve gelecekte en büyük güvencemizin çocuklar olduğunu belirtti. Murat Cavcav mesajına TBMM’nin açılış sürecindeki var olma mücadelesinin Türk ulusuna her zaman yol gösterici olacağını da ekledi.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde açılan TBMM’nin 100. Kuruluş yılını ve çocuklara armağan edilen bu bayramı kutladı. Fatih Mert kutlama mesajında çocukların geleceğimiz için umut ve güven kaynağı olduğunu ve çocukların ülkenin geleceği için her türlü zorluğu aşacaklarına inandığını da belirtti.