Unutulan Bir İsim; Doğan Alemdar

Türkiye A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar C Ligi maçlarını tamamları ve grup lideri olarak B Ligi’ne yükseldi. Ama son iki maçta alınan Lüksemburg beraberliği ve Faroe Adaları mağlubiyetlerinin ardından başlayan tartışmalar bitmek tükenmek bilmiyor. Stefan Kuntz ekseninde başlayan tartışmalar, Türkiye A Milli Futbol Takımı Sorumlusu Hamit Altıntop’un açıklamalarında Alman hocaya sahip çıkmasının ardından Hamit Altıntop üzerinden devam etmeye başlamıştı. Tüm bu tartışmaların arasında unutulan, hiç bahsedilmeyen isim ise 19 yaşındaki genç eldiven Doğan Alemdar oldu.

Kaleciler Tartışılmaya Başlandı

Bilindiği üzere Türkiye A Milli Futbol Takımı, Lüksemburg karşısına kalede Uğurcan Çakır ile, devamındaki Faroe Adaları maçına ise Altay Bayındır ile çıkmıştı. Lüksemburg maçında 3 gol yiyen Uğurcan Çakır’ın performansı taraflı tarafsız herkesin tepkisini çekmişti. Neredeyse yediği 3 golde de hatalı olan kaleci Uğurcan Çakır’ın tepki almasına neden olan asıl olay ise Trabzonspor formasıyla sergilediği performansı Türkiye A Milli Futbol Takımı’na yansıtamaması oldu aslında. Trabzonspor formasıyla harikalar yaratan, adı Premier Lig takımları ile anılan yıldız kaleci Türkiye A Milli Futbol Takımı kalesinde geçtiğinde bir türlü Trabzon performansına benzer performanslar ortaya koymayı başaramadı.

Lüksemburg maçının ardından Uğurcan Çakır’a yönelik eleştiriler sonrasında kalecinin daha fazla yıpranmasını istemeyen Türkiye A Milli Futbol Takımı teknik ekibi Faroe Adaları maçına Fenerbahçe kalecisi Altay Bayındır ile çıktı. Tabii Faroe Adaları karşısında mağlup olmayı kimse beklemiyordu. Faroe Adaları maçının 2 1 kaybedilmesi herkesi şoke etti ve yoğun bir eleştiri bombardımanı başladı. Nasıl ki Lüksemburg maçının ardından eleştirilerden nasibini alanlardan biri de Uğurcan Çakır ise ve özellikle Fenerbahçe taraftarı, Altay’ın oynamasını gerektiğini düşündüğü için Uğurcan Çakır’a ağır eleştiriler getirdiyse bu kez de tam dersi oldu ve Trabzonspor taraftarı yenilginin sebebini Altay Bayındır’a bağladı.

Sonuç olarak Türkiye A Milli Futbol Takımı’ndaki kaleci tartışması Fenerbahçe ve Trabzonspor taraftarları arasındaki sizin kaleciniz mi daha iyi, bizim kalecimiz mi daha iyi gibi sığ bir noktaya çekildi. Devamında Beşiktaşlı taraftarlar da Ersin Destanoğlu’nun oynaması gerektiğini iddia ettiler.

Doğancan Alemdar

Doğan Alemdar Unutulmamalı

Tüm bu tartışmaların arasında unutulan, hiç bahsedilmeyen isim ise 19 yaşındaki genç eldiven Doğan Alemdar oldu. Milli takım havuzunda yer alan, henüz 19 yaşında olmasına rağmen Kayserispor’dan çıkıp Fransa 1. Ligi’ne üstelik de kendisi için bonservis ödenerek transfer olmayı başaran Doğan Alemdar, hem fiziği hem potansiyeli ile gelecekte Türkiye A Milli Futbol Takımı kalecisi olma ihtimali en yüksek isim gibi duruyor. Tüm bu tartışmalarda adı bile geçmese de yaşı da düşünüldüğünde Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın geleceği için kadroya ilk yazılması gereken isim olduğunu söyletebilecek bir potansiyeli var kendisinin.

Yakın bir gelecekte, yeniden yapılanmaya giden Türkiye A Milli Futbol Takımı’nda kaleci Altay mı olacak Uğurcan mı olacak, Ersin mi olacak tartışmasını bitirebilir Doğan Alemdar.