Hamit Altıntop Kuntz’a Sahip Çıktı

Milli Takım Sorumlusu Hamit Altıntop alınan kötü sonuçların ardından eleştirilerin hedefinde olan Alman teknik adam Stefan Kuntz’a sahip çıktı. Hoca değişikliğinin hiçbir sorunu çözmeyeceğini belirten Hamit Altıntop bunun vakit kaybetmek yerine sonuçlara odaklanmak gerektiğini savundu ve dahası sözlerinin satır aralarında medyayı da eleştirdi.

Lüksemburg Ve Faroe Adaları Maçları Sonrası İstifası İstendi

FIFA Uluslar Ligi C Grubu’nda mücadele eden milli takımımız için zaten C Ligi’nde yer alması sebebiyle ciddi eleştiriler yapılıyordu. Ancak grupta ilk dört maçta gol bile yemeden gelen galibiyetler neticesinde eleştiriler nihayet dinmiş, Türkiye A Milli Futbol Takımı, oynadığı 4 maç sonunda 12 puan toplayıp B Ligi’ne yükselmeyi oynanmamış 2 maç kaldığı halde garantilerken bu dört maç sonunda gol bile yememişti. Grupta kalan iki maçın oynanacağı hafta gelip de lige milli maç arası verildiğinde Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın durumu tekrar konuşulmaya başlandı.

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın Uluslar C Ligi’nde yer alması ile başlayan eleştiriler Stefans Kuntz’un maçları, ligimizi takip etmediğine ilişkin iddialarla devam etse de bunlar cılız eleştirilerdi. Nihayetinde Türkiye A Milli Futbol Takımı cephesinden de bu eleştirilere bir cevap gelmedi. Oynanacak kolay iki maç vardı ve alınacak iki galibiyet ile C Ligi sayfası kapanacak Türkiye ait olduğu B Ligi’ne dönecek ve burada da A Ligi’ni zorlayacaktı. Ancak ne olduysa Lüksemburg maçı ile oldu ve Türkiye A Milli Futbol Takımı kendisiyle asla kıyaslanamayacak olan Lüksemburg takımı ile 3 3 berabere kaldı. Bu maçın ardından başlayan eleştiri bombardımanının Faroe Adaları ile oynanıp kazanılacak maçın ardından da devam edeceği ve her ne kadar C Ligi’nden çıkılmış olsa da yine de Lüksemburg maçının bir faturasının kesilmesi gerektiği düşünülüyordu. Ama Türkiye A Milli Futbol Takımı öyle bir maç oynadı ki ortalık yangın yerine döndü.

Hamit Altıntop

Hamit Altıntop İçin de İstifa İstendi

Türkiye A Milli Futbol Takımı, farklı galip gelmesi beklemem maçta Faroe Adaları’na 2 0 mağlup oldu. Bu mağlubiyetin ardından tüm spor kamuoyu başta teknik heyet olmak üzere futbolculara ve hatta yöneticilere çok ağır eleştiriler yöneltti. Stefan Kuntz‘un Türkiye’ye dönmemesi gerektiğini söyleyen yorumculardan bazıları onu getiren Hamit Altıntopun da istifasını istedi.

Maçtan sonra Stefan Kuntz, çok uzun bir basın toplantısı yapmış, her soruya cevap vermişti. Hemen akabinde ise kameraların karşısına Hamit Altıntop geçmiş ve Stefans Kuntz’u savunup suçu bir anlamda oyunculara atmıştı. Hamit Altıntop’un bu açıklamaları zaten öfkeli olan yorumcuların öfkelerini Hamit Altıntop’a yönelmesine sebep oldu. Bugün gelinen noktada Türkiye Futbol Federasyonu adına konuşan Hamit Altıntop, Alman teknik adam Stefan Kuntz ile devam edileceğini açıklasa da spor kamuoyu hem Stefan Kuntz hem de Hamit Altıntop’tan istifa bekliyor.