Stefan Kuntz Yerine Beş Aday

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın Lüksemburg maçında aldığı beraberlik ile başlayan Stefan Kuntz tartışması, birkaç gün sonra Faroe Adaları karşısındaki şok mağlubiyetin ardından gündemin tek maddesi oldu. Pek çok otorite ve spor yorumcusu Stefan Kuntz’un istifa etmesi ya da derhal görevden alınması gerektiğini savunurken bazıları Stefan Kuntz’u getiren Hamit Altıntop’un da Alman hoca ile birlikte görevi bırakması gerektiğini savundu.

Stefan Kuntz

Hamit Altıntop, Stefan Kuntz İle Devam Dedi Ama…

Faroe Adaları ile oynanan maçın ardından basın toplantısında gazetecilerin sorularını uzun uzun cevaplayan Alman teknik adam istifayı düşünmediğini söylemişti. Stefan Kuntz’un devam edeceğini söyleyen bir diğer isim ise Türkiye A Milli Futbol Takımı Sorumlusu Hamit Altıntop oldu. Basın mensuplarının karşısına çıkan Hamit Altıntop, Stefan Kuntz’un istifasını gerektirecek bir durum olmadığını, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın seviyesinin bu olduğunu ve 3 5 oyuncu eksik olunca çok zorlandığımızı belirtmişti. Ayrıca basını da eleştiren Hamit Altıntop sürekli istifa ve görev değişikliği istenerek bir yere varılamayacağını ve basının olayları manipüle ettiğini iddia etmişti. Hamit Altıntop’un bu sözleri de en az mağlubiyet kadar tepki çekmiş ve bu sözlerin ardından Alman teknik adam ile birlikte Hamit Altıntop’un da istifası istenmişti.

Gelinen noktada her ne kadar Federasyon, Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz’un arkasında olduğunu söylüyor olsa da kamuoyunda oluşan baskıya direnmek pek kolay gibi görünmüyor. Pek çok görüşe göre hocamızın arkasındayız açıklamasına rağmen yakında Alman teknik adamdan istifası istenecek ve gerekçe olarak da kamuoyunda oluşan kanaat ve baskı gösterilecek. Hatta Hamit Altıntop’un da Alman hoca ile birlikte ayrılma ihtimali söz konusu. Maçın hemen ardından Alman teknik adamı koruyan açıklamalar yapan ve hoca ile devam edileceğini belirten Hamit Altıntop’un da, hocanın istifasının istenmesi halinde zaten kalmayacağı ve istifasını vereceği düşünülüyor.

sergen yalçın

Beş Teknik Adamın İsmi Geçiyor

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nda olası bir Stefan Kuntz ayrılı sonrasında görevi devralacak adaylardan beş tanesinin ismi oldukça öne çıkmış durumda. İlk isim daha bu mağlubiyet bile ortada yokken Sinan Engin tarafından Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü olacağı iddia edilen Sergen Yalçın. Sergen Yalçın’ın da bu görevi istediği hatta Acun Ilıcalı’nın Hull City teklifini bu görev sebebiyle beklettiği söyleniyor. İkinci isim boşta olduğu sürece her zaman Türkiye A Milli Futbol Takımı için adı geçen Fatih Terim. Tıpkı Fatih Terim gibi Şenol Güneş‘in de adı geçmekte ayrıca. Diğer yandan iki futbol adamı için de daha geniş kapsamlı bir yöneticilik görevi ve altlarında çalışacak bir teknik direktör formülü düşünülüyor. Öne çıkan dördüncü ve beşinci isimler ise Aykut Kocaman ve Ünal Karaman isimleri.