Türk Telekom Yaralarını Sarmanın Peşinde

Sezonun bu kısmında oldukça kötü bir form grafiğine sahip olan Türk Telekom Basketbol, üst üste aldığı kötü sonuçlar nedeniyle Ankaralı taraftarları bir hayli üzdü. Mavi Kaplanlar ULEB Avrupa Kupası’nda mağlup olduktan sonra ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde Gaziantep Basketbol’u konuk ettiği maçta da etkili bir performans ortaya koyamadı ve işin kötüsü tek bir sayı farkla mağlup oldu. Bu kötü gidişatı durdurmak ve taraftarlarından özür dilemek isteyen Ankara temsilcisi, ULEB Avrupa Kupası müsabakasında kendi sahasında Trento’yu konuk edecek.

Kötü Gidiş

Bu sezon ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde de ULEB Avrupa Kupası’nda da kendisine yakışır bir performansı ortaya koymaktan uzak kalan Türk Telekom Basketbol, üst üste kötü sonuçlar almaya başlayarak taraftarlarını üzdü.

Mavi Kaplanlar, ULEB Avrupa Kupası müsabakasında kendi sahasında konuk ettiği Andorra temsilcisi Morabanc Andorra karşısında kötü bir performans sergileyip mağlup olduktan sonra Türkiye Ligi’ne dönmüştü.

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde yine Ankara’da Gaziantep Basketbol’u konuk eden Başkent temsilcisi, bu maçtan da son saniye basketi yiyerek mağlup ayrıldı ve kendi sahasında oynadığı üst üste 2’inci maçtan da sevinç yaşayamadan çıkmak zorunda kaldı.

3’üncü kez yine Ankara’da sahneye çıkacak olan Türk Telekom Basketbol, bu sefer yine ULEB Avrupa Kupası macerasında galibiyet arayacak. Ankara Spor Salonu’nda İtalyan temsilcisi Trento’yu konuk edecek olan Mavi Beyazlı takım Avrupa macerasını devam ettirebilmek istiyorsa bu maçtan galip ayrılmalı.

10 takımlı A Grubu’nun son sırasında yer alan Trento’nun oynadığı 14 maçta 1 galibiyet ve 13 mağlubiyeti bulunuyor. Temsilcimiz Türk Telekom sezonun ilk yarısında oynanan maçtan 76-70 galip ayrılmayı başarmıştı.

Türk Telekom ise vasat bir performansın üstüne çıkamadığı A Grubu’nda aldığı 6 galibiyet ve 8 mağlubiyet ile 8’inci sıraya yerleşti.

Destek Var

Ankara’nın en üst seviyedeki basketbol kulübü olan Türk Telekom Basketbol bu unvanın karşılığı olarak iyi de bir destek alıyor.

Takımın Morabanc Andorra karşısında oynadığı maçta tribünler neredeyse tamamen doluydu ve hep bir ağızdan Türk Telekom’a destek çıkıldı ancak bu maçtan galibiyet sevinci yaşanmadan ayrılmak zorunda kalındı.

Bununla birlikte Türk Telekom’un Ankara içerisinde oynadığı bu maçlarda daha iyi performanslar sergilemesi gerekiyor. Takım kendi sahasında üst üste 3 maç oynarken bu 3 maçın 2’sinden mağlup ayrıldı ve canları sıktı.

Trento ULEB Avrupa Kupası’nın en zayıf ekiplerinden birisi ve bu durumu sıralama içerisinde de gösteriyor. Ankaralı basketbolseverlerin yine tek yürek olacağı maçtan bu sefer iyi bir sonuçla ayrılması gerektiğini bilen Türk Telekom için galibiyetten başka bir alternatif bulunmuyor.

A Grubu’nun alt sıralarında yer alan iki takımın mücadelesi 22 Mart Salı günü saat 20’de Ankara Spor Salonu’nda oynanacak.