Türk Telekom Taraftarlarını Üzdü

Bu sezon ING Türkiye Basketbol Süper Ligi ve ULEB Avrupa Kupası’nda mücadele eden Türk Telekom, bir maçtan daha başarısız sonuçla ayrılarak taraftarlarını üzdü. 16 Mart günü Ankara’da oynanan maçta Andorra temsilcisi MoraBanc Andorra’yı konuk eden Mavi Kaplanlar, 76-83’lük skorla mağlup olarak ilk 4’e girebilme yarışında ciddi bir yara almış oldu.

Can Sıkıcı

Bu sezon ING Türkiye Basketbol Süper Ligi ve ULEB Avrupa Kupası’nda eşzamanlı olarak boy gösteren Türk Telekom Basketbol, taraftarlarını bir maçta daha üzmekten geri duramadı.

Mavi Kaplanlar, ULEB Avrupa Kupası grup aşamasının 15’inci haftasında Andorra temsilcisi Morabanc Andorra’yı Ankara Spor Salonu’nda konuk etti. Maçın ilk çeyreğine konuk ekip daha iyi başlarken Türk Telekom çeyrek içerisinde ipleri eline aldıysa da ikinci çeyreğe girilirken 18-20’lik Morabanc Andorra üstünlüğü söz konusuydu.

İkinci çeyreğe savunma açısından çok daha iyi bir performansla başlayan Türk Telekom bu sayede rakibini durdurmayı başardı. Yıldız oyuncusu JaJuan Johnson’ın elinden bulduğu sayılarla birlikte üstünlüğü eline alan temsilcimiz buna rağmen maç boyunca olduğu gibi yine üstünlüğünü koruyamadı. Uzunlarının yardımıyla birlikte toparlanan konuk ekip soyunma odasına girilirken 40-43 öndeydi.

Üçüncü çeyrekte ise tam olarak bir Andorra hâkimiyeti söz konusuydu. Konuk ekip üst üste bulduğu üç sayılarla birlikte farkı çift hanelere çıkarmayı başardı. Bu durum karşısında zorlanan ancak oyuncularının daha fazla sorumluluk almaya başlamasıyla birlikte toparlanan Türk Telekom 8-0’lık bir seri ile farkı 2 sayıya kadar indirse de son çeyreğe 62-58 Morabanc Andorra üstünlüğüyle gidildi.

Son çeyrekte ise iki takımın da sayı bulmakta zorlandığı görüldü. Savunmada gösterdiği performansla konuk ekibi durdurmayı başaran Türk Telekom, JaJuan Johnson’ın bulduğu sayılarla birlikte öne de geçti.

Ancak bu bölümden sonra yine konuk ekip baskın olmaya başladı ve üstünlüğü ele geçirdi. Maçın son dakikalarında skoru korumayı başaran Andorra, sahadan 76-83’lük galibiyetle ayrıldı.

Maçın Rakamları

Bu sonuçla Türk Telekom gruptaki 8. mağlubiyetini alırken MoraBanc Andorra ise 9. kez kazandı. Tüm maç boyunca Türk Telekom’un oyunda kalmasını sağlayan JaJuan Johnson ürettiği 21 sayı ile hem takımın hem de maçın en çok skor üreten oyuncusu olsa da bu performans galibiyet için yeterli olmadı.

Alex Perez 18 sayı, Anthony Clemmons 13 sayı ile Johnson’ı destekleyip Türk Telekom’u galibiyete taşımak istediler ancak başaramadılar.

Morabanc Andorra’da ise Codi Miller-McIntyre 15 sayı, 2 ribaund, 7 asist; Mario Nakic 10 sayı, 2 ribaund; Victor Arteaga 13 sayı, 7 ribaundla mücadeleyi noktaladı. Türk Telekom Basketbol bu sonuçla birlikte ilk 4’e girebilmek açısından ciddi bir yara almış oldu.

Başkentin basketboldaki en büyük temsilcisi, 19 Mart Cumartesi günü saat 13’te Gaziantep Basketbol ile karşı karşıya gelecek.