Süper Lig 2. Hafta Trabzonspor ile Başlıyor

Süper Lig’de 2. hafta Trabzonspor Hatayspor maçıyla açılacak. Cumhuriyet’in 100. yılında oynanması nedeniyle bu sene her zamankinden biraz daha fazla anlamlı olan Süper Lig ilk haftasından itibaren futbolseverlerden yoğun ilgi görmeye başladı. Bu özel yılda sezona büyük beklenti ve yatırımlarla giren üç büyüklerin üçü de ilk hafta oynadıkları oyunla hayal kırıklığı yaratırken 2021 22 futbol sezonunda uzun yıllardır süren hasrete son verip de şampiyon olan Trabzonspor, bıraktığı yerden devam ettiğini gösterdi.

Süper Lig’de 2. haftayı da yine geçen yılın şampiyonu Trabzonspor, Hatayspor’u kendi sahasında ağırlayarak açacak. Trabzonspor Süper Lig 2022 23 sezonunun açılış maçında, deplasmanda, ligin yeni takımı İstanbulspor’u 2 0 yenerek sezona 3 puanla girmişti. Sezonun ikinci maçında da Trabzonspor’da hedef yine 3 puanken Hatayspor ise bu sene 19 takımla oynanan Süper Lig’de ilk haftayı bay geçen takım olduğundan bu maç Hatayspor için 2022 23 futbol sezonunun açılış maçı olacak.

Hatayspor’da İşler Yolunda Gitmiyor

Geçen sezonun sonunda başarılı teknik direktörü Ömer Erdoğan’ın sürpriz ayrılık kararının ardından Hatayspor’da bir yaprak dökümü yaşanmıştı. Transfer sezonunun en hızlı takımlarından olan Hatayspor Teknik direktör Ömer Erdoğan’ın ayrılmasının ardından pek çok oyuncu hatta sportif direktör Gökhan Zan da Hatayspor’dan ayrılmıştı. Ömer Erdoğan yerine takımın başına Altay’ın teknik direktörü Serkan Özbalta‘yı getiren Hatayspor pek çok transfere de imza attı. Ancak taraftara göre gelenlerin kalitesi gidenlerin çok altındaydı. Bu yorumlar ve baskılarla hazırlık sürecini geçiren Hatayspor hazırlık maçlarında da istemediği sonuçlarla karşılaştı. Yine de taraftarın endişeleri ve tepkisine karşılık Hatayspor yönetimi doğru yolda oldukları iddiasında. Yaşanan sürecin bir geçiş süreci olduğunu belirten Hatayspor yetkilileri takımın küçülmeye gittiği iddialarını da reddederek bu olanların küçülme değil sadece bir dönüşüm olduğunu söyledir yaz boyunca.

Tarabzonspor maçı ile birlikte Hatayspor ilk ciddi sınavına çıkacak ve iddialar ile bunlara yönelik cevapların ne derece doğru olduğunu da bir anlamda göstermiş olacak. Mevcut durum Hatayspor üzerinde bir baskı yaratsa da diğer yandan bir motivasyon kaynağı da olabilir bu süreç.

Trabzonspor

Trabzonspor Lige Hazır

Ligin ilk haftasında İstanbulspor deplasmanında net bir skorla 2 0 galip gelen Trabzonspor ile geçen yıl bıraktığı yerden devam ettiğini ve lige hazır olduğunu gösterdi. Bu sene ülkemizi Avrupa kupalarında da temsil edeceği için üç kulvarda birden mücadele edecek olan bordo mavili ekip buna uygun olarak bol alternatifli bir kadro kurdu.

Yorumcular Süper Lig 2. haftasının açılış maçı olan Trabzonspor Hatayspor maçında bir sürpriz beklemiyorlar ve Trabzonspor’u maçın mutlak favorisi olarak görüyorlar. Hatayspor taraftarı ise büyük umutsuzluklarla geride kalan hazırlık döneminin ardından kendilerine umut aşılayacak bir puan ve oyun hayal ediyorlar.