Ankaragücü Tam Not Aldı

Bir yıllık aranın ardından Süper Lig’e geri dönen Ankaragücü, ligin ilk maçında evinde Konyaspor’u ağırladı. Ligin flaş ekiplerinden olan Konyaspor karşısında oynanan oyun, skordan bağımsız olarak Ankaragücü camiasında takdirler karşılandı. Taraftarlar da takımdan ve teknik direktör Mustafa Dal’dan olan memnuniyetini sosyal medyada birbirleriyle paylaştılar.

Konyaspor Ligin En İyi Takımlarından

Geride kalan 2021 22 futbol sezonunda ligi 4. bitirerek bu yıl ülkemizi Avrupa kupalarında temsil etme hakkı kazanan Konyaspor oturmuş kadrosuna nokta atışı takviyeler yaparak daha da güçlendiğini Avrupa kupası maçlarında göstermişti. Bate Borisov’u adeta sahadan silen Konyaspor UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde 3. eleme turuna kalmıştı. Bate Borisov maçlarının her ikisinde de 10 kişi kalan Konyaspor buna rağmen rakibini deplasmanda 3 0 Konya’da oynanan maçta da 2 0 ile geçmeyi bilmişti. Bate Borisov sonrasında eşleştiği Vaduz ile 4 Ağustos’ta Lihtenştayn’da karşılaşmış ve maç 1 1 bitse de Konyaspor maçı 90 dakika boyunca tek kale oynamıştı. Turu geçmesine kesin gözüyle bakılan Konyaspor’da teknik direktör İlhan Palut da son yılların en göze çarpan Türk teknik direktörü olarak gösterilmekte.

İşte böylesine dikkat çekici ve formada bir takım karşısında üstelik de Süper Lig’e yeni dönülmüşken ortaya konan performans ve oynanan futbol hem büyük beğeni aldı hem de gelecek adına beklentilerin büyümesine neden oldu. Ankaragücü, Konyaspor karşısında Avrupa takımlarının yapamadığını yaptı ve Konyaspor’u uzun süre kendi sahasına hapsederken ilk yarı özelinde topu Konyaspor’a pek vermedi. İkinci yarı da Konyaspor dengeyi kurup topa sahip olan taraf olsa da maç geneline bakıldığında daha fazla atak yapan takım Ankaragücü oldu.

Hazırlık maçlarında hücum konusunda oldukça iyi örnekler sunan ve sezon boyunca seyircisine bol gollü maçlar izleteceğinin sinyalini veren takım defansta yaptığı hatalar ve verdiği pozisyonlarla ise endişe yaratmıştı. Teknik direktör Mustafa Dal ise hazırlık maçlarının ardından henüz transferin tamamlanmadığını savunma anlamında da gelişeceklerini ve özlenen Ankaragücü’nü herkese izleteceklerini belirtmişti. Ligin henüz ilk haftası geride kaldığındna elbette konuşmak için erken olsa da Konyaspor’un ligin en iyi takımlarından biri olduğu ve Avrupa maçlarındaki form durumları da göz önüne alındığından teknik direktör Mustafa Dal söylediklerini gerçekleştirmeyi başarmış gibi görünüyor.

Ankaragücü

Ankaragücü Hedefi İlk 10 Olarak Belirledi

Bu sene 19 takımla oynanan Süper Lig’de Ankaragücü takımı hedefinin Süper Lig’in ilk 10 sırası içerisinde yer almak olarak açıklamıştı. Konyaspor karşısında oynanan futbol bu hedefin oldukça gerçekçi olduğunu hatta ilk 8’in zorlanabileceğini gösterdi. Tabii burada unutulmaması gereken bir nokta var. Her ne kadar oynanan oyun çok iyi olsa da lig daha yeni başladı ve açıkçası Konyaspor da Avrupa maçının dönüşünde geldi Ankara deplasmanına. O yüzden bazı taraftarlar takımı biraz daha görmek gerektiğini düşünmekte.