Ümraniyespor Hayran Bıraktı

Ümraniyespor tarihinde ilk kez yükseldiği Süper Lig’deki ilk maçında Fenerbahçe deplasmanında oynadığı oyunla taraflı tarafsız herkesi kendisine hayran bıraktı. Lige dünyada ünlü teknik adam Jorge Jesus önderliğinde mutlak şampiyonluk parolasıyla giren Fenerbahçe bu uğurda kesenin ağzını açmış ve pek çok transfer yapmıştı. O kadar ki yedek kaleci için bile geçen yıl Süper Lig’in en popüler kalecilerinden olan İrfan Can Eğribayat’ı kadroya kattı Fenerbahçe.

Ümraniyespor 1

Fenerbahçe Taraftarı Fark İstiyordu

Teknik direktörlüğe Jorge Jesus’u getirip akabinde hocasının istediği her transferi kadroya katan Fenerbahçe’de tüm camia artık güzel oyun ve şampiyonluk bekliyordu. Ligin ilk maçına da bu motivasyonla adeta akın etti sarı lacivertli taraftarlar. Ümraniyespor’un tarihinde ilk kez Süper Lig’de bir maça çıkacak olması da bu etkenlere eklenince Fenerbahçe taraftarı bol gollü bir galibiyet izleme hayaliyle gelmişti bu maça. Ne var ki sahada olanlar hayal edilenlere kıyasla çok farklı cereyan etti. Yeni transferleriyle Fenerbahçe maça; Altay Bayındır, Gustavo Henrique, Ferdi Kadıoğlu, Luan Peres, Attila Szalai, Willlian Arao, Diego Rossi, Lincoln, Emre Mor, Enner Valencia ve Joshua King ilk on biri ile çıkarken ligin yeni takımı Ümraniyespor’da ise teknik patron Recep Uçar sahaya; Serkan Kırıntılı, Serkan Göksü, Allyson Aires dos Santos, Tomislav Glumac, Ermir Lenjani, Oğuz Gürbulak, Hermenegildo Bartolomeu Geraldo, Antonio Mrsic, Durel Avounou , Del Valle, Adel Bettaieb ilk on biri ile çıktı.

Fenerbahçe taraftarı takımlarından çok hızlı bir başlangıç ve erken gol beklerken maça hızlı giren takım konuk ekip Ümraniyespor oldu. Üst üste ataklar ve şutlarla Fenerbahçe kalesini yoklayan konuk ekip Ümraniyespor, Fenerbahçe’nin başarılı kalecisi Altay Bayındır’ı geçmeyi başaramadı. İşler Fenerbahçe için kötü giderken 20. dakikada Fenerbahçe bir penaltı kazandı ve topun başına geçip sorumluluk alan Enner Valencia skoru Fenerbahçe lehine bozmayı başardı. Gelen goller birlikte Fenerbahçe taraftarı oyunun değişeceğini ve farkın açılacağını düşünse de bir kez daha hayal kırıklığına uğradı zira Ümraniyespor golden sonra da oyundan kopmadı ve etkili oyununa devam edip eşitliği yakaladı.

Ümraniyespor Galibiyeti Kaçıran Taraf Oldu

İlk yarının sonunda bulduğu golle bir kez daha öne geçen Fenerbahçe, farkı açmayı ya da skoru korumayı yine başaramadı ve Ümraniyespor maçın son bölümüne girilirken kısa süre aralıklarla bulduğu 2 golle maçta 3 2 öne geçti. Fenerbahçe son dakikalarda bulduğu golle en azından beraberliği kurtarmış olsa da bu sonuç kimseyi tatmin etmedi. Maç öncesinde belki de kendisine sorulsa beraberliğe razı olacak olan Ümraniyespor sahada olan bitenlerden sonra, tarihinde Spor Lig’deki ilk maçında Fenerbahçe deplasmanında iyi futbolla 3 gol atıp 1 puan almasına bile sevinemedi. Zira bütün otoritelerin hemfikir olduğu üzere sahada galibiyeti kaçırıp da puan kaybeden takım oynanan oyuna bakınca kesinlikle Ümraniyespor’du.