Şampiyonlar Ligi Son Hafta 2. Gece Maçları

Uefa Şampiyonlar Ligi gruplarının 6 maçlarında ilk gece geride kaldı. Artık üst tura çıkan takımlar neredeyse tamamen belli oldu. Ancak hala üçüncülük mücadeleleri ve gruplardaki liderlik savaşları hala devam ediyor. Dün geceki sekiz güzel maçın ardından futbolseverler bu gece de sekiz büyük maça tanıklık edecek.

Şampiyonlar Ligi Grupların Son Maçları

Real Madrid – Celtic: Sadece grubun değil UEFA Şampiyonlar Ligi’nin en büyük favorilerinden olan Real Madrid grubunu adeta sürklase etti. 5 maçta 10 puan toplayan takım zaten grubunun lideri durumunda. Bu maçı kazanması halinde de diğer maçın skoruna bakmaksızın grup lideri olarak üst tura çıkmayı garantileyecek. Dolayısıyla Real Madrid bu fırsatı kaçırmayacak ve bu maçı kendi sahasında kazanacaktır.

Şahtar Donetsk – RB Leipzig: Real Madrid’in büyük ihtimalle lider bitireceği grubun ikincisini bu maç belirleyecek. Kazanan takım üst tura çıkmayı garantileyecek ve beraberlik de yine konuk ekip RB Leipzig’i üst tura çıkartacak.

Milan – RB Salzburg: Gecenin en önemli maçlarından biri bu maç çünkü grupta Milan 7, konuk ekip RB Salzburg ise 6 puanda. 10 puanlı Chelsea zaten grup liderliğini garantilemiş durumda ama grup ikinciliğim için final niteliğinde bir maç bu iki takım arasındaki maç. Favori elbette ki beraberliğin de yaradığı Milan olacak.

Chelsea – Dinamo Zagreb: Chelsea takımı için rövanş zamanı. Hatırlanacağı üzere sezona Alman teknik adam Thomas Tuchel ile giren Chelsea takımı deplasmanda Dinamo Zagreb ile oynadığı maçı kaybettikten sonra teknik direktörü ile yollarını ayırmış ve takımın başına Graham Potter getirilmişti. Chelsea takımı bu maç öncesinde 10 puanla grup liderliğini garantilemiş olsa da yine de bu maça ilk maçın rövanşını almak için çıkacaktır.

Makkabi Hayfa – Benfica: Her şeyin daha geçen hafta tamamen bittiği bir grup H grubu. Benfica ve PSG gruptan çıkmayı çoktan garantiledi ama yine de grupta iki büyük mücadele devam ediyor. Lider olmak için Benfica ve PSG çarpışırlarken bunların bu hafta oynayacağı rakipler de grup 3. olup UEFA Avrupa Ligi’ne katılmaya amaçlıyor.

Juventus – PSG: PSG, gruptan çıkmayı garantilemiş olsa da grup lideri olmak istiyorsa bu maçı kazanmak zorunda çünkü Benfica, liderlik için çıkacağı maçta M. Hayfa’ya şans tanımayacaktır.

Şampiyonlar Ligi

Her Şeyin Belli Olduğu Grup

Kopenhag – Borussia Dortmund: G grubunda her şey çoktan belli oldu. Grup 2. olan ve lider olma şansı kalmayan B. Dortmund bu maçta kendini çok zorlamayacaktır. Gecenin izlenmeye değmeyecek maçları kesinlikle G grubunun maçları.

Manchester City – Sevilla: Uefa Şampiyonlar Ligi’nin en büyük favorilerinden olan M. City, gruptaki işini çoktan bitirdi. Premier Lig’in yoğun takvimi de düşünüldüğünde M. City, bu maçta rotasyon yapıp maçı antrenman maçına çevirecektir.