Ryan Kent Resmen Fenerbahçe’de

Fenerbahçe takımı İngiliz kanat oyuncusunu kadrosuna attığını duyurdu; Glasgov Rangers ile sözleşmesi sona eren Ryan Kent resmen Fenerbahçe’de.

İngiliz kanat oyuncusu sarı lacivertli formayı giydi ve forma ile ilk pozunu da verdi. Fenerbahçe resmi sitesinden transferi duyururken bu transferin yorumları bile yapılamadan sarı lacivertli kulüp yeni transferler için derhal çalışmalara başladı.

Ryan Kent

Ryan Kent De Konuştu

Fenerbahçe kulübünün İngiliz kanat oyuncusuna ilgisinin olduğu son birkaç günde düşmüştü Türk spor basınına. Ligde şampiyonluğu Galatasaray’a kaybeden, devamındaki haftada deplasmanda oynadığı derbi maçında Galatasaray‘a mağlup olan takım bu iki darbenin etkisini unutturabilmek için transfere çok hızlı girdi.

Türkiye Kupası finalinde birkaç gün önce Başakşehir’i mağlup ederek şampiyon olan ve seneler sonra kupa hasretinin dindiren sarı lacivertli kulüp buna rağmen şampiyonluk sevincini bile uzatmadan transfer çalışmalarına başladı ve Ryan Kent’in isminin basına düşmesinin ardından birkaç gün içerisinde transferi resmen açıkladı. Sarı lacivertli kulüpten yapılan transfer açıklaması şöyleydi;

“Kulübümüz, Glasgow Rangers ile sözleşmesi sona eren Ryan Kent ile 4 yıllığına anlaşmaya varmıştır. Resmi sözleşme oyuncumuzun sezon başı kampı için ülkemize geldiğinde yapılacak sağlık kontrollerinin ardından imzalanacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Ayrıca İngiliz kanat oyuncusu da kısa bir açıklama paylaştı basınla. İngiliz oyuncunun açıklaması ise şöyleydi;

“Fenerbahçe’nin hedeflerine ulaşabilmesi konusunda, takımımızın başarılı olması için elimden geleni yapacağım. İlk hedefimiz, önümüzdeki ay oynayacağımız Süper Kupa olacak.”

Geçen sezon Uefa Avrupa Ligi’nde yılın 11’ine seçilen oyuncunun transferinin resmiyet kazanması Fenerbahçe taraftarınca da büyük bir mutlulukla karşılandı. Çok küçük bir azınlık Ryan Kent’in Fenerbahçe seviyesi için yeterli olup olamayacağının tartışmalı olduğunu belirttiler ama bu azınlık bile yine de oyuncunun rotasyon için çok iyi bir transfer olduğu konusunda hemfikir.

Fenerbahçe kulübü 26 yaşındaki oyuncu ile 2026 yılına kadar geçerli olan bir sözleşme imzaladı. Oyuncunun alacağı ücret net olarak açıklanmasa da edinilen bilgilere göre yıllık 1.7 milyon avro ücret alacak Ryan Kent Fenerbahçe’den.

Yeni İsimler De Yolda

Ali Koç, Fenerbahçe’nin başkanı olduğundan beri sarı lacivertli kulüp hiç şampiyonluk yaşayamadı. Geçen her sene de başkan Ali Koç’un omuzlarındaki yükü daha da artırmakta. Bu sene özellikle Galatasaray karşısında iki maçta da alınan mağlubiyetler ve kaçan şampiyonluk Ali Koç’un kesenin ağzını iyice açmasını sağladı. Türkiye Kupası zaferini bile kutlamadan transfer çalışmalarına başlayan Ali Koç, Ryan Kent’e imza attırır attırmaz kurmayları ile birlikte hemen yeni hedeflere yöneldi. Ses getirecek pek çok isim var Ali Koç’un transfer listesinde. Henüz hoca sorununu halledememiş durumda olan Fenerbahçe buna rağmen transferde hız kesmeyi düşünmüyor. Edinilen bilgiye göre de ilk hedef takımdan ayrılacak olan Enner Valencia’nın yerine düşünülen dünyaca ünlü golcü oyuncu E. Dzeko. Fenerbahçe’yi önümüzdeki günlerde hareketli saatler bekliyor.