Mauro Icardi Arabistan Yolcusu

Galatasaray’ın sezonu şampiyon tamamlamasında başrol oynayan en önemli isimlerden olan Arjantinli star Mauro Icardi için Arabistan yolu göründü. Galatasaray’da kiralık olarak forma giyen ve muhteşem bir performans ortaya koyan Mauro Icardi, kiralık sözleşmesinin bitiminin ardından bonservisinin elinde bulunduran Fransız kulübü Paris Saint Germain’e dönmüştü.

Wanda Nara Veda Etmişti

Mauro Icardi sezon boyunca hem saha içindeki performansı hem de saha dışındaki sempatik tavırları ile Galatasaray taraftarının sevgilisi oldu. Özellikle de Türk pop sanatçısı Simge Sağın’ın bundan 5 sene önce yaptığı ”Aşkın Olayım” parçası Mauro Icardi’nin gollerinden sonra Galatasaray stadında çalmaya başladı ve bu şarkı yeniden popüler oldu. Hatta o kadar ki şarkı çıktığı dönemde bile böylesine bir ilgi görmemişti. Bu ilgi Simge Sağın’ı da şaşırttı ve sonunda pop şarkıcısı Simge Sağın, Galatasaray’ın şampiyonluk kutlamalarına katılıp Mauro Icardi ile birlikte sahneye çıktı.

Kutlamalar sonrasında Mauro Icardi’nin eşi ve menajeri olan Wanda Nara, Simge Sağın ile eşinin fotoğrafını paylaştı ve yayımladığı mesajla da Galatasaray taraftarına veda etti. Galatasaray yönetimi Wanda Nara’nın veda mesajını profesyonel bir yaklaşım, ekonomik çıkarlar güden bir hamle olarak yorumladı. Arjantinli golcü de yaptığı açıklamada şimdilik tatili düşündüğünü, tatil sonrası konuşulması gereken şeyler olduğunu belirtmişti.

Galatasaray taraftarı Mauro Icardi’nin takımlarına katılmasını elbette ki çok istiyor fakat bu konuda yönetim üzerinde de gereksiz bir baskı oluşturmamaya dikkat ediyor. Çünkü herkes biliyor ki Amerika futbol ligi MLS, Çin ya da Arap futbol dünyası bir oyuncuya talip olduğuna bırakın bir Türk takımını, dünyada bir iki takım hariç hiçbir futbol kulübünün o kontrat bedellerine çıkabilmesi mümkün değil. Henüz resmiyet kazanmış bir şey olmasa da bilinen şu ki Arap dünyasının oyuncuya ciddi bir ilgisi mevcut.

Mauro Icardi

Mauro Icardi İçin Fenerbahçe İddiası

Türk ve Fransız basınında Mauro Icardi’nin Arap dünyasına transferi sık dile getirilirken özellikle sosyal medyada bir iki duyumcu da çok ilginç bir iddia ortaya attı. Söz konusu iddialara göre Fenerbahçe başkanı Ali Koç, hem kaçan şampiyonluk sonrası yaşanan olumsuz havayı dağıtmak, hem ezeli rakipleri Galatasaray karşısında da yeni sezon öncesinde büyük bir psikolojik üstünlük elde etmek amacı ile Mauro Icardi’ye önümüzdeki sezon Fenerbahçe forması giydirmeyi planlıyor. Tabii bu haberlerin hiçbir resmi kaynağa dayanmadığını ve her sezon öncesinde bazı duyumcuların sosyal medyada dikkat çekip etkileşim almak uğruna böyle şeyler yapabildiğini de unutmamak gerekiyor.

Mauro Icardi için Arap dünyasında konuşulan ücretler o kadar yüksek ki açıkçası Türkiye’den herhangi bir kulübün bu tekliflere çıkabilmesi imkansız. Ayrıca ülkede Galatasaray ile böylesine başarılı olmuş bir ismin tercihinin Türkiye olması halinde önceliğinin Galatasaray olacağını düşünmek de mantıklı olan seçenek. Yine de özellikle sosyal medyayı aktif kullanan futbolseverler bu söylentilerin peşine takılıp küçücük bir iddiayı kocaman hale getirebiliyorlar.