Basketbol Ligi

OGM Ormanspor Kikanovic ile Yolları Ayırdı

ING Basketbol Ligi Ankara temsilcisi OGM Ormanspor takım oyuncusu Elmedin Kikanovic ile yolalrını ayırdılar. OGM Ormanspor’un başarılı basketbolcusu ve sayı kralı olarak 4. Sırada olan Bosnalı Elmedin Kikanovic ile yolları ayırdığını kulüp yönetimi duyurdu.

OGM Ormanspor’un yönetimi yaptığı açıklamada başarılı oyuncuları Elmedin Kikanovic ile yollarını karşılıklı anlaşarak ayırdıklarını ifade ettiler. Kulüp yönetimi Kikanovic’e bundan sonraki spor hayatında başarılar dileyerek, OGM Ormanspor’a verdikleri katkı sebebiyle teşekkür ettiler.

Kikanovic AS Monaco’ya mı Gitti

Elmedin Kikanovic’in OGM Ormanspor’dan ayrılma sebebi ile ilgili net bir bilgi alınmamasıyla beraber Bosnalı oyuncunun Fransa’da AS Monaco ile anlaşmış olabileceği de açıklandı. Fransa liginde oynayan AS Monaco Elmedin Kikanovic’i transfer ettiğini ve sezon sonuna kadar sözleşme imzalayacaklarını duyurmuştu. Elmedin Kikanovic’in OGM Ormanspor ile yolları ayırdıktan sonra ve kulübün açıklamasından sonra Kikanovic’in Fransa’ya gitmesi As Monaco transferinin doğru olduğunu kanıtlayan nitelikteydi.

Elmedin Kikanovic 2017-2019 yılları arasında Fransa kulübü AS Monaco’da oynamıştı ve bu dönemde Fransa kupasını da kazanmıştı. Başarılı basketbolcu OGM Ormanspor’dan ayrılıp büyük ihtimalle tekrar eski takımına döndü.