Avrupa Karate

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sporcularından Madalya

Antalya’da Kemer’de düzenlenen Ashihara Avrupa Karate Şampiyonası’ndan Ankara Büyükşehir Belediyesi karatecileri 3 madalya ile Ankara’ya döndüler. Türkiye’de ilk kez düzenlenen Ashihara Karate Şampiyonası 19 Şubat – 20 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlendi ve organizasyona 21 ülkenin sporcuları katıldı.

Ashihara Uluslararası Federasyonu Başkanı David Jonkers organizasyon ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Antalya2da 5 gün sürecek bir şampiyona düzenlediklerini ve gün geçtikçe daha da geliştiklerini söyleyerek 26 ülkede faaliyetlerinin olduğunu da sözlerine ekledi. Ashihara Uluslararası Federasyonu İkinci Başkanı ve Türkiye temsilcisi Uğur Baran da şampiyonanın Türkiye’de olmasının sevindirici olduğunu belirterek kasım ayında dünya şampiyonasının da Türkiye’de yapılacağının müjdesini verdi.

Şampiyonanın 1. Takımı Türkiye

Ashihara Avrupa Şampiyonasında farklı kategorilerde ve farklı branşlarda yapılan yarışlarda takım olarak Türkiye birinci olurken, ikinciliği Kazakistan, üçüncülüğü de Azerbeycan aldı. Şampiyonada Ankara Büyükşehir Belediyesinden de katılan sporcular vardı ve bu sporcular da madalya kazandılar. Antrenör Ahmet Göktuğ Berberoğlu önderliğinde Ankara Büyükşehir Belediyesinden 4 sporcu şampiyonaya katıldı ve bu 4 sporcudan 3’ü derece aldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin dereceye giren sporcuları şöyle; Gülderen Coşkun, Yıldızlar Kadınlar kategorisinde 30 kg da birinci; Eşref Özen, Yıldızlar Erkekler kategorisinde 55 kg’da ikinci; Ozan Balkaya büyük erkekler kategorisinde 95 kg’da üçüncü