Basketbol Ligi

Türk Telekom’da Darüşşafaka Galibiyeti

ING Basketbol Ligi 20. Hafta maçlarından olan Darüşşafaka Tekfen-Türk Telekom maçı 26 Şubat Çarşamba günü (dün) oynandı. Türk Telekom deplasmanda oynadığı bu maçı 77-80 kanarak Ankara’ya galibiyet sevinciyle döndü. Bu galibiyet ile Türk Telekom basketbol ligi puan sıralamasında 30 puanla 8 sırada yer alırken Darüşşafaka Tekfen de 32 puanla Türk Telekom’un iki sıra üstünde 6. Sırada bulundu.

Türk Telekom Uzatmalarda Galibiyeti Kazandı

Ayhan Şahenk Spor Salonunda oynanan maçın ilk çeyreğine Türk Telekom üstün başladı ve 9-15 maçta üstünlüğü devam ederken Darüşşafaka Tekfen Sinan Güler’in üçlük atışları ile maçta beraberliği sağladı. Sinan Güler’in üçlük atışlarına rağmen ilk çeyrek Türk Telekom’un 20-21 üstünlüğü ile sona erdi. Maçta ikinci çeyrek Darüşşafaka Tekfen’in 41-33 galibiyeti ile bitti. Üçüncü çeyrek sonunda maçta 58-58 eşitlik vardı. Çekişmeli bir mücadeleye sahne olan dördüncü çeyrekte de eşitlik bozulmadı ve dördüncü çeyrek sonunda maçta skor 70-70’di.

Maçtaki eşitlikten sonra uzatma dakikalarında gülen takım Türk Telekom oldu ve maçtaki uzatma dakikalarının ardından Türk Telekom Darüşşafaka Tekfen’i 77-80 yenerek taraftarlarına galibiyet sevinci yaşattı.