Mustafa Dalcı İstifa Etti

Ankaragücü ligin en erken hoca değiştiren takımı oldu. Ligde geride kalan 4 haftanın sonunda bir haftayı bay geçip 3 maça çıkan Ankaragücü 1 beraberlik 2 mağlubiyet aldı. Son oynanan ve 4 1 kaybedilen Karagümrük maçının ardından ise teknik adam Mustafa Dalcı istifa ettiğini açıkladı.

Hazırlık Maçları Lige Yansımadı

Ankaragücü hazırlık maçlarındaki performansı ile seyircisini oldukça heyecanlandırmıştı. Süper Lig’e TFF 1. Lig şampiyonu unvanıyla yükselen Ankaragücü hazırlık maçlarında çok kolay pozisyona giren, çok gol atan ama aynı şekilde kolay da gol yiyen bir takımdı. Teknik adam Mustafa Dalcı, hazırlık maçlarında takımın kolay gol yeme sorununu transferlerin tamamlanmasıyla birlikte çözeceklerini belirtmiş ve ligde hedefin ilk 10 olduğunu söylemişti. Ancak lig başladığında işler Ankaragücü için çok olumsuz anlamda değişti. Hazırlık maçlarının golcü takımı kimliği lige hiç ama hiç yansımadı.

Ligin ilk maçında Konyaspor’u konuk eden Ankaragücü, ligin flaş ekibi karşısında üstün bir oyun sergileyerek herkesin beğenisini kazandı. Konyaspor maçı 0 0 sonuçlanırken maçtan sonra galibiyeti kaçıran tarafın Ankaragücü olduğu söylendi. Ligin ikinci haftasında Ligin yine güçlü ekiplerinden Gaziantep FK karşısına çıkan Ankaragücü bu kez Konyaspor maçındakinden çok farklı bir görüntü sergiledi ve maçı 1 0 kaybetse de kalecisi maçın yıldızı oldu. Öyle ki maçın asıl hakkının 6 0, 7 0 olduğu yorumları vardı. Konyaspor maçındaki görüntüsünden çok uzak olan Ankaragücü adeta hazırlık maçlarındaki haline dönmüştü ancak bir farkla; artık pozisyon da bulamıyordu sarı lacivertli Ankara ekibi.

Süper Lig‘in bu sezon 19 takımla oynanması sebebiyle her hafta bir takımın bay geçtiği ligimizde ligin 3. haftasını bay geçen takımda teknik direktör Mustafa Dalcı, bu süreci bir toparlanma süreci olarak gördü. Ancak ligin 4. haftası Ankaragücü için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Ligde galibiyeti olmayan Karagümrük karşısına çıkan MKE Ankaragücü bu maçtan 4 1 mağlubiyetle ayrıldı.

Mustafa Dalcı

Mustafa Dalcı Basın Toplantısında İstifa Etti

4 1 kaybedilen maçın ardından basın toplantısına çıkan Mustafa Dalcı şu sözlerle istifasını duyurdu; ‘‘Yaklaşık 1 seneyi geçen bir süredir Ankaragücü’nde teknik direktörlük yaptım. Geçen sene güzel günler yaşadık ve sonuç olarak layık olduğu yere Süper Lig’e taşımak bize nasip oldu. Süper Lig’de 4. hafta ama kulübün önünü açmak adına böyle bir karar aldım. Ankaragücü teknik direktörlüğünden istifa ettim. Bundan sonra Ankaragücü’ne başarılar diliyorum. Mağlubiyetten ötürü Ankaragücü camiasından özür dilerim. Ankaraügücü büyük bir camia. Bu sene takım her anlamda çok iyi. Benden sonra daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Benden sonra gelecek meslektaşıma başarılar diliyorum.”

Ankaragücü yönetimi Mustafa Dalcı’nın istifasını kabul ederken Mustafa Dalcı yerine düşünülen ismin Ömer Erdoğan olduğu iddia edildi. Ankaragücü cephesinden yeni hocanın kim olacağına dair henüz bir açıklama gelmedi.