Yeni Teknik Adam Kim Olacak?

Ankaragücü Mustafa Dalcı’nın istifasının ardından yeni teknik adam için çalışmalara vakit kaybetmeden başladı. Yeni teknik adamın kısa sürede belirlenip takımın başına getirilmesi bekleniyor.

Ankaragücü Kötü Başlamıştı

TFF 1.Lig‘de şampiyon olup 1 yıllık aranın ardından Süper Lig’e geri dönen Ankaragücü transfer döneminde hayli hareketli zamanlar yaşadı. Kadrosunu yerli ve yabancı pek çok oyuncu ile takviye eden başkent ekibi hazırlık maçlarında oynadığı oyunla da taraftarlarını bir hayli heyecanlandırmıştı. Bol gollü geçen hazırlık maçlarında Ankaragücü’nün yediği goller taraftarları endişelendiren bir unsur olsa da oynana akıcı futbol, girilen bolca pozisyon ve taraftarlık olgusunu bir kenara bırakıp da futbolsever gözüyle baktığınızda ise hayli heyecanlı müsabakalar Ankaragücü taraftarını lig için büyük beklentilere sokmuş, kulüp de hedefi ligi ilk 10 sırada bitirmek olarak belirlemişti.

Ne var ki ligin başlamasıyla birlikte işler değişti. Ligin ilk maçında İlhan Palut’un Konyaspor’una karşı oldukça iyi bir oyun ortaya koymasına rağmen gol atamadığı için galibiyeti kaçıran ve 1 puana razı olan takım sonrasında çıktığı lig maçlarında bir Süper Lig takımı görüntüsü vermekten uzaktı. Rakipleri tarafından adeta sürklase edilen takım Gaziantep FK karşısında fark yemekten kalecisinin performansı ile kurtulmuş ama Karagümrük karşısında artık kalecisi de Ankaragücü’nü kurtaramamış ve o maça kadar galibiyeti olmayan Andrea Pirlo’nun çalıştırdığı Karagümrük takımı Ankaragücü’nü 4 golle mağlup etmeyi başarmıştı. Bu maçın ardından ise Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, maç sonu basın toplantısında istifa ettiğini açıklamıştı.

yeni teknik adam

Yeni Teknik Adam Ömer Erdoğan Olabilir

Bu istifanın ardından yeni teknik adam için arayışlara başlayan Ankaragücü yönetiminin birinci tercihinin ise şu an herhangi bir kulübü çalıştırmayan Ömer Erdoğan olduğu öğrenildi. Süper Lig’de Hatayspor ile çok başarılı işler yapan teknik adam 2021 22 futbol sezonu sonunda Hatayspor’daki görevinden istifa etmişti. Hatayspor’un kadrosundaki pahalı oyuncularla yolları ayırması ve transferde de maliyeti düşük oyunculara yönelmek istemesi, kısaca küçülmeye gitmesi, Ömer Erdoğan’ın bu kararı almasına neden olmuştu. Süper Lig’e tıpkı Ankaragücü gibi oldukça kötü başlayan Hatayspor’da Ömer Erdoğan’dan boşalan koltuğa Serkan Özbalta oturmuştu.

Ömer Erdoğan ise sezon başında Kayserispor ile prensipte anlaşmış, ancak Kayserispor’un transfer tahtasının kapalı olması ve açılmama ihtimali nedeniyle bu anlaşma resmi imzaya dökülememiş ve Kayserispor da Ömer Erdoğan yerinme yeni teknik adam olarak Çağdaş Atan ile sözleşme imzalamıştı. Şu an boşta olan Ömer Erdoğan’ın transfer tahtası olarak da bir sorunu olmayan Ankaragücü’nün teklifine sıcak baktığı öğrenildi. Diğer yandan transfer döneminin sonuna gelinmiş olması ise Ömer Erdoğan’ın kafasını karıştıran bir mesele. Devre arası transfer dönemi için belirli sözlerin kendisine verilmesi halinde Ömer Erdoğan’ın Ankaragücü ile anlaşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ankaragücü taraftarı da genç hocayı çok istiyor.