MKE Ankaragücü yeni teknik direktör

MKE Ankaragücü’ne Yeni Teknik Direktör

Süper Lig takımlarından MKE Ankaragücü yeni teknik direktör ile sözleşme imzaladı. Sarı lacivertli başkent ekibinde kulüp yönetimi teknik direktör Mustafa Kaplan ile geçen hafta yollarını ayırmıştı. Mustafa Kaplan’dan boşalan teknik direktörlük için bugün Mustafa Reşit Akçay ile sözleşme imzaladı. MKE Ankaragücü’nün MKE Ankaragücü ile imzaladığı sözleşme 6 aylık bir sözleşme olup artı 1 yılı da kapsıyor.

Mustafa Reşit Akçay MKE Ankaragücü yeni teknik direktör görevine gelmeden önce herhangi bir kulübe bağlı değildi. Teknik adam bundan önceki dönemlerde Osmanlıspor, Konyaspor, Akhisarspor ve Trabzonspor’u çalıştırmıştı. MKE Ankaragücü yönetimi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda yeni teknik direktörlük için Mustafa reşit Akçay ile anlaştıklarını duyurdu. Yönetim paylaşımda Mustafa Reşit Akçay’ın Beştepe Tesislerinde sözleşmeye imza attığını açıkladı ve sözleşmenin iki tarafa da hayırlı olmasını diledi.

MKE Ankaragücü’nün Transfer Yasağı

MKE Ankaragücü kulübünün ligde şu anda transfer yasağı bulunuyor. Mustafa Reşit Akçay’ın transfer olmasa da Ankaragücü’nü çalıştırmayı kabul ettiği anlaşılmaktadır. Yeni teknik adamın bu kararı olmasaydı MKE Ankaragücü’nün yeni bir teknik adam ile çalışabilme ihtimali azdı.