MİLLİ SPORCU BURSLARI ORTAOĞRETİMİ DE KAPSAYACAK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, milli sporculara ortaöğretimde de yüzde yüz burs imkanının sağlanabilmesi için bir protokol imzaladıklarını ifade etti.

İmza Töreninde Konuştu

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) arasında düzenlenen “Sporcu Öğrencilerin Eğitiminde İş Birliği Protokolü” imza töreninde gençler için önemli konularda açıklamalarda bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığının gençlerin ve sporcuların yuvası, evi olduğunu ifade eden ve bunu destekleyen Bakan Kasapoğlu, geçtiğimiz süreçteki anlamlı ve önemli kazanımların gerçekleştirildiği toplantılarda vakıf üniversitelerinde sporcu bursu çalışmasını akdettiklerini hatırlattı. Kasapoğlu, bu yıl da yine mutabakatlarla güzel sonuçları elde ettiklerini ifade etti.

Üniversitelerde burslu eğitim gören kişilerle ilgili çalışma hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bir toplantı gerçekleştireceklerini ifade eden Bakan Kasapoğlu, sporcunun okul ve spor anlamında yaşadığı ikilemin son bulması adına imza atacakları sözleşmenin büyük önem taşıdığını söyledi.

Hem sporu hem eğitimi hedef belirlemiş gençler için bunun önemli bir kazanım olacağını belirten Kasapoğlu, bu sayede gençlerle birlikte bu ülkenin aydınlık yarınlara daha güçlü bir şekilde yürüyeceğini aktardı.

Sporcu Bursluluk Kapsamı Üniversite ve Liselere de Yayılacak

Sporcularla eğitim camiasının el ele pek çok projenin ortaya konmasında çalışmalar yürüteceğini ifade eden Kasapoğlu, eğitimin ve sporun uzun bir süreç olduğunu sporcuların başarılı olabilmek için çok erken yaşlarda planlı programlı çalışmalarla başarıya erişmelerinin eğitim gerekçesiyle sekteye uğratılmaması gerektiğinin altını çizdi.

Hem spora devam edip hem de alanında uzman bir hekim, mühendis, avukat, işletmeci olunmasının yönünde bu imzalanan protokolün ve atılan diğer adımların büyük önem taşıdığını söyleyen Kasapoğlu,  her zaman gençlerin yanında olduklarını dile getirdi.

Bu protokolle birlikte Özel Öğretim Derneği özel okul ve kolejlerinde atılacak olan adımlarla sporcu bursu kapsamının sadece üniversitelerle sınırlı kalmayarak ortaokul ve liselere de yayılacağı için çok mutlu ve heyecanlı olduklarını ifade eden Kasapoğlu, kadınların da spora erişmesi için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini, herkesin spora erişiminin sağlanması adına daha pek çok projelerinin olduğunu belirtti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir