KEÇİÖREN’DEN ŞANSSIZ MAĞLUBİYET

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig kapsamında yapılan 16. haftasında gerçekleştirilen mücadelede Ankara Keçiörengücü ile Bursaspor kozlarını paylaştı. Ankara Aktepe Stadı’nda yapılan maçtan deplasman ekibi Bursaspor, karşılaşmanın 7. dakikasında kazandığı tartışmalı penaltı sonrasında Emirhan Aydoğan’ın penaltıdan attığı golle 1-0 galip geldi.

Alınan bu sonucun ardından Bursaspor, puanını 27’ye yükseltirken Ankara Keçiörengücü haftayı puansız kapatarak 28 puanda kaldı.

KEÇİÖRENGÜCÜ AĞIRLIĞINI KOYDU

Karşılaşmanın henüz 3. dakikasında Keçiörengücü‘nün kendi sahasından Bursaspor ceza alanına attığı mükemmel pasta topla buluşan Barış Alper köşeye çok sert bir vuruş yaptı ancak Ataberk son anda çelmeyi başardı.

Karşılaşmanın 6. dakikasında Keçiörengücü ceza sahasında yaşanan topa sahip olma mücadelesinde tartışmalı bir karar ortaya çıktı. Cem Ekincinin elle oynadığını belirten hakem Murat Erdoğan beyaz noktayı gösterdi.

Penaltı vuruşu sonunda Emirhan Bursaspor’un golünü kaydetti. Bursaspor’un dakika 9’u gösterirken Keçiörengücü ceza sahasına aktardığı topta yapılan şut sonrası kaleci Metin mükemmel bir refleksle topu çelmeyi başardı ve golü önledi. Dakika 18’i gösterdiğince Keçiörengücü’nün yetenekli oyuncusu Cem Ekinci ceza sahası dışından yaptığı şutta top şanssız bir şekilde az farkla auta çıktı.

22. dakikada Keçiörengücü’nün orta sahada yaptığı press sonuç verdi ve Bursaspor savunmada az adamla yakalandı ceza alanı dışına gönderilen topta Kosovalı hücum oyuncusu Arb Manaj gelişine sert bir vuruş yaptı ancak top kalecide kaldı. Karşılaşmanın 28. dakikasında Abdülkadir’in sağ kanattan yaptığı güzel ortada topa yükselen Arb Manaj’ın yaptığı kafa vuruşu kaleci Ataberk’te kaldı.

Ankara Keçiörengücü oyunda baskısını arttırırken karşılaşmanın 32. dakikasında Burak Aydın’ın uzaklardan yaptığı çok sert vuruşu Bursaspor kalecisi Ataberk 2 hamlede kontrol edebildi. Dakika 40’ı gösterirken yetenekli oyuncu Cem Ekinci’nin ceza alanının sağında çizgiye inerek yaptığı ortada Barış Alper topu ceza sahası dışında boşta olan arkadaşı İfran’a gönderdi.

İrfan ceza sahası dışından bekletmeden çok sert bir vuruş yaptı ancak top az farkla dışarı çıktı. İlk devrede başka gol sesi çıkmayınca Keçiörengücü baskılı oynadığı ilk yarıyı şanssız bir penaltıyla 0-1 geride kapattı.

İKİNCİ DEVREDE NET POZİSYONLAR KAÇTI

Karşılaşmanın ikinci devresine hızlı başlayan ekip Keçiörengücüydü. 48. dakikada Barış Alper ceza alanının sağından çizgiye inerek yerden içeriye çevirdi ancak mutlak gol pozisyonunu Arb Manaj gole çeviremedi.

Karşılaşmanın 66. dakikasında serbest vuruş kullanan Keçiörengücü oyuncusu Samet çok sert bir vuruş yaptı ama top adeta üst direği yalayıp geçti.  Karşılaşmanın 79. dakikasında Abdülkadir sağ kanattan ceza sahası önüne doğru uzun bir taç kullandı. Samet Aydın kafayla ceza sahası içine çok iyi gönderdi kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda Arb Manaj pozisyonu gole çevirmeyi başaramadı.

84. dakikada ceza alanının sağ köşesinde 74. dakikada oyuna dahil olan Kone topla buluştu. Kone’nin gelişine yaptığı ortada topa oyuna girer girmez pozisyona giren Dialiba yaptığı kafa vuruşunda top dışarıya çıktı. Karşılaşmanın geri kalan bölümünde de gol sesi çıkmayınca bulduğu net fırsatları değerlendiremeyen Keçiörengücü şanssız bir yenilgi alarak haftayı puansız kapattı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir