OGM Ormanspor Son Saniyelerde Zafer Elde Etti

ING Basketbol Ligi’nin 15. Haftasında 3 Ocak Pazar günü OGM Ormanspor, kendi sahasında Frutti Extra Bursaspor’u konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi OGM Ormanspor, 84 – 80 kazanmayı başardı.

Bu sonuç ile birlikte baş antrenör korhan Aydanarığ yönetimindeki OGM Ormanspor, ING Basketbol Ligi’nde 5. galibiyetini almış oldu.

Öte yandan deplasmandan yenilgi ile ayrılan baş antrenör Dusan Alimpijevic önderliğindeki  Frutti Extra Bursaspor ise ING Basketbol Ligi’nde üst üst 8. mağlubiyetini almış oldu.

İki takım arasındaki bu maçın en skorer isimleri OGM Ormanspor’da attığı 22 sayı ile Holloway, 15 sayı ise Kidd ve 13’er sayı ile Kloff ve Hagins olurken; Frutti Extra Bursaspor’da ise attığı 16 sayı ile Newman, 14 sayı ile Can Maxim Mutaf ve 11 sayı ile Kadji oldu.

Maçın Detayları

ING Basketbol Ligi’nin 15. Haftasında 3 Ocak Pazar günü OGM Ormanspor, kendi sahasında Frutti Extra Bursaspor’u konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi OGM Ormanspor, 84 – 80 kazanmayı başardı.

ING Basketbol Ligi’nin 15. Haftasında Ankara Arena’da OGM Ormanspor ve Frutti Extra Bursaspor kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğine etkili başlayan ve hücum organizasyonlarında başarılı olan Frutti Extra Bursaspor, birinci periyotu 24 – 18 önde kapattı.

Maçın ikinci çeyreğinede baskılı başlayan ve rakibi OGM Ormanspor’a karşı farkı çift hanelere kadar çıkaran Frutti Extra Bursaspor, ikinci periyotuda 48 – 36 önde bitirdi. Maçın üçüncü çeyreğine ise ev sahibi OGM Ormanspor, etkili bir savunmayla başladı.

Hücumda da etkili olan OGM Ormanspor, çeyrek sonunda aradaki farkı 4 sayıya kadar indirirek üçüncü periyotu 54 – 58 geride tamamladı.

Maçın dördüncü ve son periyotu büyük bir çekişmeye sahne oldu. Mücadelenin son anlarında özellikle hücumda üstünlüğü ortaya koyan OGM Ormanspor, hem Frutti Extra Bursaspor karşısında öne geçti hem de maçı 84 – 80 kazanmayı başardı.

Sayı Dağılımı

ING Basketbol Ligi’nin 15. Haftasında oynanan maçta OGM Ormanspor, kendş evinde Frutti Extra Bursaspor’u 84 – 80 yendi. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu:

OGM Ormanspor’da Holloway 22, Erol Can Çinko 11, Kloff 13, Kikanovic 7, Hagins 13, Kidd 15 ve Kadir Bayram 3 sayı atarken; Frutti Ekstra Bursaspor’da Munford 6, Can Maxim Mutaf 14, Peters 9, Kadji 11, Oğuz Savaş 10, Ender Arslan 6, Newman 16 ve Metin Türen 8 sayı attı.