2020-2021 futbol sezonu

Merkez Hakem Kurulu’ndan İlginç Düzenleme

Süper Lig 2020-2021 futbol sezonu 11 Eylül Cuma günü oynanan 1. Hafta maçları ile başladı. Merkez Hakem Kurulu ligin 2. Hafta maçlarında görev yapacak olan hakemleri de belirledi. MHK Başkanlığı görevine Serdar Tatlı getirilmişti. Serdar tatlı başkanlığındaki MHK 2. Hafta maçlarının hakemlerini belirlerken 1. Hafta hakemlerine yer vermedi. 1. Hafta maçlarda görev alan hakemlerin 2. Hafta maçlarında olmamalarının nedeni henüz bilinmiyor. Bu durum 1. Hafta hakemlerinin maç yönetmelerinde hata olduğu ve hakemlerin kızağa çekildiği yönünde bir izlenim yarattı.

1.Hafta Hakemlerine Görev Verilmedi

Ligin ilk hafta maçlarında görev yapan hakem 2. Haftada 4. Hakem olarak görevlendirildi. Bu 3 hakem dışındaki hakemler ise 2. Hafta maçlarında görev alamadı. MHK’nun bu kararı yeni bir düzenlemenin olabileceği olarak da yorumlanıyor. Süper Lig yeni sezonun ve 1. Haftanın ilk maçı olan Fenerbahçe– Çaykur Rizespor maçı başta olmak üzere 1. Hafta maçlarında fazla tartışmalı posizyon ile penaltı kararları bulunuyor.

Süper Ligin 2. Hafta maçlarından öne çıkan karşılaşma olan Medipol Başakşehir – Galatasaray maçının hakemi olarak Atilla Karaoğlan belirlendi.

Güncel Yazılar