Mamak’ta NBA Maçlarını Aratmayan Maç

Türkiye Basketbol Ligi 14. haftasında kendi evinde Sigortam.net İTÜ’yü ağırlayan Mamak Belediyesi Basketbol Takımı takibini 103-95 mağlup etti. Mamak Belediyesi Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nda oynan maçta NBA maçlarını aratmayan görüntülerle oynandı.

3 sayı bölgesinde düellonun yaşandığı maçta Mamak Belediyesi Basketbol Takımı 15, Sigortam.net 16 isabetli atış buldu.

Protokol Kalabalıktı

Karşılaşmada Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Erhan Sarıgöl Ankara Gençlik İl Müdürü Mustafa Çelik, Mamak Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ercan Kınacı ve meclis üyeleri karşılaşmayı tribünden izledi.

3 sayı bölgesinde düellonun yaşandığı maçta Mamak Belediyesi Basketbol Takımı 15, Sigortam.net 16 isabetli atış buldu. Yeşil beyazlı ekipten Diante Watkins 24 sayı, 3/7 üçlük, 6 ribaund, 10 asist bulurken Özgür Şahin ise 23 sayı, 6/12 üçlük, 5 ribaund, 2 asist buldu.

Mustafa Baki Görür 13 sayı, 4 ribaund, 5 asist bulurken Anthony Keith Lee 20 sayı, 7 ribaund ve 1 asist ile karşılaşmada öne çıkan isimler oldu. Maçtaki üstünlüğünü her şeye rağmen bırakmayan yeşil beyazlı ekip farkın daha da azalmasına izin vermedi ve soyunma odasına 54-50, 4 sayı fark ile gitti.

Mamak Üstünlüğü Hiç Elinden Bırakmadı

Karşılaşmanın başlangıcından sonuna kadar üstünlüğünü devam ettiren Mamak Belediyesi Basketbol Takımı ilk periyodun son dakikalarında reaksiyon gösterdi. 10-2’lik seri yakalayan Mamak Belediyesi Basketbol Takımı ilk çeyreği 25-24 bir sayı fark ile önde bitirdi.

İkinci çeyreğe etkili bir başlangıç yapan yeşil beyazlı ekip, farkı iki kez 9 sayıya kadar çıkarmayı başardı. Buna rağmen konuk ekip bulduğu sayılar ile birlikte farkı eritti. Maçtaki üstünlüğünü her şeye rağmen bırakmayan yeşil beyazlı ekip farkın daha da azalmasına izin vermedi ve soyunma odasına 54-50, 4 sayı fark ile gitti.

Üçüncü çeyrekte de ilk iki çeyrekte olduğu gibi üstünlüğü eline almayı başaran yeşil beyazlı ekip 3 sayı çizgisinden bulduğu 6 üçlük ile üçüncü periyodu 83-73 önde kapattı.

Heyecan dolu geçen ilk üç periyot sonrasında son periyotta konuk ekip 11-4’lük seri ile farkı 3 sayıya kadar indirmeyi başardı. Maçın bitimine 3 dakika kala ön geçmeyi başaran konuk ekibe yeşil beyazlı ekipten cevap gecikmedi. 5 sayı ile birlikte Mustafa Baki Görür Mamak Belediyesi Basketbol Takımı’nın tekrar öne geçmesini sağladı ve karşılaşma 103-95 Mamak Belediyesi Basketbol Takımı’nın galibiyeti ile sona erdi.