Yeni Mamak Hentbol Takımından Bir Galibiyet Daha

Nur Tatar Spor Salonu’nda oynana hentbol karşılaşmasında yeşil beyazlı takım ile büyük bir fark ile kazandı. Türkiye Hentbol Federasyonu Erkekler 1. Ligi’nin 14. Haftasında Van Erek Beş Yıldız spor Kulübü ile deplasman karşılaşması yapan Yeni Mamak GSK yine rakibini fark ile yendi.

Yeni Mamak GSK Hentbol takımı Baş Antrenörü Cengiz Özenci tarihi bir skor ile sahadan ayrılmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Ligin başlangıcından bu yana galibiyet serileri ile dikkat çeken Yeni Mamak GSK kupayı kaldırmak için elinden geleni yapıyor. Karşılaşmadan 30-67’lik bir skor ile galip gelen Yeni Mamak GSK’den Osman Zeki Tepekurdu en skorer isim oldu.

Karşılaşmada kaleci haricindeki tüm oyuncular skor üretmeyi başardı. 14 hafta 12 galibiyet ile liderliğini devam ettiren Yeşil Beyazlı ekip 15. Haftada ise deplasmanda Tokat Gençlik Spor Kulübü ile karşılaşacak.

Yeni Mamak GSK Kupayı Kaldıracak

Her maç ortaya koydukları performans ile ligin en iddialı takımlarından biri olduklarını ispatladıklarını ifade eden Yeni Mamak GSK Hentbol takımı Baş Antrenörü Cengiz Özenci tarihi bir skor ile sahadan ayrılmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Nihai hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ve her geçen gün biraz daha yaklaştıklarını söyledi. Disiplinli ve istikrarlı bir oyun oynadıklarını ve bu istikrar ve disiplini sezon sonuna kadar taşıyıp Yeni Mamak GSK olarak kupa kazandıracaklarına yürekten inandıklarını belirtti.

11. Haftadan Bu Yana İnan Devam Ediyor

Yeni Mamak GSK Türkiye Hentbol Federasyonu Erkekler 1. Ligi’nin 11. Haftasında da Ankara İhtisas Spor ile karşılaşmış ve yine fark ile galibiyet almıştı.

Ankara İhtisas Spor ile karşılaşmasından 34-26’lık skorla sahadan galip ayrıldı. Önceki haftalarda yakalamış olduğu galibiyet serisini 14. Haftaya kadar devam ettiren Yeni Mamak GSK’nin Ankara İhtisas Spor karşılaşmasında en skorer isim ise Mikail Yıldırım olmuştu.

Müsabakalar ile ilgili açıklama yapan Yeni Mamak GSK Hentbol Takımı Başantrenörü Cengiz Özenci öncelikli hedeflerinin yakaladıkları bu başarıyı ve galibiyet serisini devam ettirmek olduğunu söyledi. Daha sonra takımda yer alan oyuncuları tebrik etti.

Süper Lig hedeflerine her geçen gün biraz daha yaklaştıklarını belirten baş antrenör Cengiz Özenci bu maraton sonunda kupa kaldıracaklarına inandıklarını belirtti.